Petrol
112.66
1.51%
Euro
17.6206
0.54%
Dolar
16.6406
0.69%
Altın
977.52
0.89%
Borsa
2554
0.98%
Bitcoin
354.133
-2.05%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  İstanbul'da yeni doğan bebek dişleriyle dünyaya geldi

  Özlem ve Görkem Yüceer çiftinin ilk çocukları Defne bebek, alt damağında iki dişiyle dünyaya geldi.
  • DHA
  • 17.07.2019 - 09:40
  • Güncelleme : 17.07.2019 - 09:40
  İstanbul'da yeni doğan bebek dişleriyle dünyaya geldi

  İstanbul’da yaşayan Özlem (30) ve Görkem Yüceer (36) çiftinin, iki hafta önce bir kız bebekleri dünyaya geldi.

  Diğer bebeklerden farklı olarak alt iki dişiyle hayata gözlerini açan Defne, hem ailesini hem de doktorları şaşırttı. Defne bebeğin dişlerinin, cerrahi operasyonla alınacağı belirtildi.

  "HAMİLEYKEN RÜYAMDA GÖRMÜŞTÜM"

  "Bebeğimin dişlerini görene kadar duruma inanamadım." diyen Özlem Yüceer, "Daha sonra gördüğümde ve beslemeye başladığımda daha da fark ettim. Bizim için şaşırtıcı bir durum oldu. Dişlerin alınacağı ve bunun korkulacak bir işlem olmadığı söylendi. Dişleri en kısa zamanda çektirip bebeğimiz normal hayatına devam edecek. Doğumdan önce 7 aylık hamileyken Defne'nin dişli doğduğunu rüyamda görmüştüm. Doğumda söylenince aklıma o rüya geldi. Benim için enteresan bir an oldu." ifadelerini kullandı.

  İstanbul da yeni doğan bebek dişleriyle dünyaya geldi #1

  "DİŞLİ BEBEK DEDİKLERİNDE İNATÇI ZANNETTİM"

  Dişlerin en kısa zamanda uzmanlar tarafından alınacağını belirten baba Görkem Yüceer de "İlk duyduğumda çok şaşırdım. 'Dişli bebeğiniz oldu' dediklerinde inatçı demek istiyorlar zannettim. Defne bizim için özel bir bebekti. Doğumun etkisiyle daha da özelleşti. Şu an bize çok büyük bir zararı yok ama kendi sağlığı için en kısa zamanda uzmanlar tarafından alınsın istiyoruz. Umarım süt dişlerine de zararı olmaz ve hayatı boyunca şanslı bir çocuk olur." diye konuştu.

  İstanbul da yeni doğan bebek dişleriyle dünyaya geldi #2

  "3 BİN DOĞUMDA BİR GÖRÜLÜYOR"

  Doğumu gerçekleştiren İstinye Üniversitesi Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır ise tıp dilinde 'natal diş' adı verilen doğum dişleri hakkında şu bilgileri verdi;

  "Aslında çok sık rastladığımız bir durum değil. Benim başıma ikinci defa geliyor. Dünya istatistiklerine baktığımızda 3 bin doğumda bir görülüyor. Bizim için Defne bebeğin dişli doğması bir sürpriz oldu. İşin özünde bu dişler bebek için ciddi problemler oluşturmaz, ancak bunlar süt dişi formatında oluştuğu ve kemiği tutmadığı için sallanarak düşme ihtimali ve bebeğin bu dişi yutma riski söz konusudur. Bebeğin emme ve beslenmesinde problem yaratabilir. Koordinasyonu gelişmediğinden bebek dudağını ve dilini yaralayabilir. O nedenle dişlerin alınmasının uygun olduğunu düşünüyoruz."

  İstanbul da yeni doğan bebek dişleriyle dünyaya geldi #3

  İstanbul da yeni doğan bebek dişleriyle dünyaya geldi #4

  İstanbul da yeni doğan bebek dişleriyle dünyaya geldi #5

  İstanbul da yeni doğan bebek dişleriyle dünyaya geldi #6

  İstanbul da yeni doğan bebek dişleriyle dünyaya geldi #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir