Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
720.296
-6.23%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  İzinsiz aldığı poğaçaların parasını bıraktı

  Bilecik'te kapağı açık olan ekmek dolabından 3 poğaça alan bir kişi, 2 gün sonra poğaçaların parasını ve duygulandıran bir not bıraktı.
  • AA
  • 07.02.2016 - 18:20
  İzinsiz aldığı poğaçaların parasını bıraktı

  İzinsiz aldığı poğaçaların parasını bıraktı #1

  Tevfikbey Caddesi'nde faaliyet gösteren esnaf Erhan Bayrakçı, iş yerine geldiğinde kapağını her zaman açık bıraktığı ekmek dolabında 4 lira ve yanında bir not buldu.

  "PARAM YOKTU, 3 POĞAÇA ALDIM, PARASINI BIRAKIYORUM" NOTU

  Bayrakçı bulduğu notta, "Kusura bakmayın. İki gündür toplam 3 poğaça aldım. Hakkınızı helal edin. Param yoktu. Kapağı açık bıraktığınız için teşekkür ederim. Parasını bırakıyorum" yazdığını gördü.

  Kentte yaklaşık 6 yıldır esnaflık yapan Erhan Bayrakçı, parayı bırakan kişinin iki gündür ücretini ödemeden poğaça aldığını, dolaba koyduğu nottan öğrendiğini söyledi.

  İzinsiz aldığı poğaçaların parasını bıraktı #2

  "RENCİDE OLMAMASI İÇİN KAMERA GÖRÜNTÜLERİNE BAKMADIK"

  Söz konusu ekmek ve poğaça dolabının kapağını hiç kapatmadığını belirten Bayrakçı, şöyle konuştu:

  "Kapatmadığımız için de zaten ihtiyaç sahiplerinin alması için teşvikte de bulunduk. Bundan herhangi bir maddi beklentimiz olmadı. Atamızdan, babamızdan gördüğümüz güzel bir olay vardı. Niyetler amellere göredir. Allah rızasını gözeterek yaptık. Arkadaş da iki gün almış, sonra da bir not yazarak parasını fazlasıyla bırakmış. Kim olduğunu bilmek isterdik ama rencide olmasın diye kamera görüntülerine de bakmadık."

  İzinsiz aldığı poğaçaların parasını bıraktı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir