Petrol
97.92
-1.69%
Euro
18.3879
-0.78%
Dolar
17.9277
-0.06%
Altın
1.037
0.51%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
433.768
-0.47%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Keller akın akın Türkiye’ye geliyor

  Saç dökülmesi ve kellik, sağlık sektörünün önemli gelir kapısı oldu.
  • 04.12.2011 - 09:11
  Keller akın akın Türkiye’ye geliyor

  Keller akın akın Türkiye’ye geliyor #1

  Türk saç ekim merkezlerinin başarısı ve ucuz fiyat politikası dünyanın pek çok ülkesinden keli Türkiye’ye getirdi.

  Türkiye gazetesinden Mehmet Koca'nın haberine göre saç ekimi ve kellikle mücadele konusunda Türkiye’deki uzmanlar dünya kellerinin umudu haline geldi. 
  Dünyada dikkat çeken uygulamalara imza atan Türk doktorlar Avrupa ve ABD’den gelen hastaları gür saçlarıyla geri yollamaya başladı.

  Saç ekimi konusunda uyguladığı yöntemle adından söz ettiren Handan Acıkök, son dönemde artan talebi karşılamakta zorlandıklarını söyledi. Avrupa’da 15 bin dolardan başlayan saç ekiminin başarısızlıkla sonuçlandığını belirten Acıkök Türkiye’deki merkezlerin hem daha ekonomik hem de son derece başarılı olduğunu ifade etti.

  İŞGAL IRAKLILARIN SAÇINI DÖKTÜ 

  Acıkök, strese giren Irak vatandaşlarının saçlarının döküldüğünü ve saç ekimi için Türkiye’ye geldiklerini söyledi. Hastalarının büyük çoğunluğunu başta Iraklı olmak üzere Suudi Arabistan, Katar, Dubai ve diğer Arap ülkelerinin oluşturduğunu belirten Handan Acıkök, “Yıllarca Amerikan işgali altında büyük stres yaşayan Irak vatandaşları, özellikle de erkekler büyük stres altına girdi. Sonrasında ise bu stresi kaldıramamaları yüzünden saçları dökülmeye başladı” dedi. 

  FİYATLAR AVRUPA’DAN UYGUN 

  Saç ekiminde Türkiye’deki fiyatların Avrupa’ya göre çok ucuz olduğunu anlatan Handan Acıkök, şunları söyledi: “Bizim yaptığımız saç ekimininin fiyatları 3-5 bin TL arasında değişirken Avrupa’da benzer tekniklerle yapılan saç ekimi 15 bin euro civarında. Biz tek seansta bu işi bitiriyoruz. Üstelik 1 hafta da istedikleri yerde bedava konaklama hizmeti veriyoruz. Fakat Avrupa’da bu işlem 3-4 seansta yapılıyor. Yani devamlı para harcanıyor. Bu yüzden Avrupa’dan özellikle de başta Almanya olmak üzere İngiltere, Fransa ve Rusya’dan ülkemize önemli oranda hasta gelmeye başladı.” 

  SİYASİLER DE EKTİRİYOR 

  Son yıllarda siyasilerin de saç ektirdiğine dikkat çeken Acıkök, saç ektiren siyasilerin kendilerini daha başarılı bulduğuna dikkat çekiyor. Saç ektiren ünlü isimler arasında Ömer Çelik, Ümit Özgümüş, Kemalettin Yılmaz, Mehmet Kerim Yıldız, Mehmet Naci Bostancı, Yalçın Akdoğan, Sinan Akgün, Ensar Öğüt, Egemen Bağış, Mevlüt Akgün, Yaşar Nuri Öztürk, Nevzat Doğan gibi isimler bulunuyor. Saç ekimi sayesinde hayranlarına yeni bir yüzle çıkan sanatçcılar da bulunuyor. Tarkan, Fatih Erkoç, Bedirhan Gökçe, Sinan Erkoç ve Sinan Özen bulunuyor. Kamuoyunun yakından tanıdığı isimler arasında Ahmet Çakar, Tamer Karadağlı, Mustafa Denizli, Kaan Girgin, Mehmet Arslantuğ ve Erman Toroğlu da saç ektirenler arasında yer alıyor. 

  Handan Acıkök: Ülkemize rağbet artacak Tunus, Mısır ve Libya gibi ülkelerde de saç dökülmesinde stresin büyük faktör olduğunu anlatan Handan Acıkök, “Arap Baharı denilen durum bu ülkelerden de ülkemize büyük bir hasta transferi oluşmasına sebep olacak. Bunun ilk örnekleri de gelmeye başladı. Çünkü son yıllarda Türkiye, sağlık turizminde Araplar’ın gözdesi durumuna geldi. Bunun yanında saç ekiminde ülkemiz son yıllarda söz sahibi konuma geldi” diye konuştu. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir