Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.523
0.67%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Kimse Yok Mu Derneği'nden Filistin'e okul ve hastane

  Kimse Yok Mu Derneği, Kudüs'te daimi temsilcilik açıyor
  • 25.03.2013 - 08:43
  Kimse Yok Mu Derneği'nden Filistin'e okul ve hastane

  Kimse Yok Mu Derneği nden Filistin e okul ve hastane #1

  Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf, Kimse Yok Mu Derneği'ni ziyaret ederek Genel Başkan Ünal Öztürk'le görüştü.

  DAİMİ TEMSİLCİLİK AÇILACAK

  Öztürk, Filistin Başkonsolosu Abdulkerim Alkhatib'in de hazır bulunduğu görüşmede, Filistin'e yapılan yardımlar hakkında bilgi verdi. Öztürk, bölgedeki faaliyetlerini daha hızlı gerçekleştirmek amacıyla Kudüs'te bir daimi temsilcilik açacaklarını söyledi. Öztürk acil yardımların yanı sıra Filistin'in kalkınması için eğitim, sağlık ve insani yardım alanlarındaki projelerine hız vereceklerinin müjdesini verdi.

  Kimse Yok Mu Derneği nden Filistin e okul ve hastane #2

  "FİLİSTİN'İN EĞİTİM VE SAĞLIK GİBİ KALICI PROJELERE İHTİYACI VAR"

  2006 yılından bu yana Filistin'e yaptıkları yardımlardan dolayı Türk halkına ve Kimse Yok Mu gönüllülerine teşekkür eden Büyükelçi Maruf ise, şunları söyledi:

  "Kimse Yok Mu ve Filistin arasındaki ilişkinin çok eski bir geçmişi var. Filistin'in Ramallah, Nablus, Elhalil ve daha birçok bölgesinde gerçekleştirdiği yardım faaliyetlerini yıllardır takip ediyoruz. Kudüs'te açılacak daimi temsilcilik sayesinde bu faaliyetlerin katlanarak artacağını biliyoruz. Filistin'in özellikle eğitim ve sağlık gibi kalıcı projelere ihtiyacı var. Kimse Yok Mu bu ihtiyaçlara çözüm olacak projeler gerçekleştirecek. Bu konuda fikir alışverişinde bulunduk. Tüm bunlar için sizlere teşekkür ediyoruz. Bu projelerin hayata geçmesi adına Filistin yönetimi de desteklerini arttırarak devam ettirecektir."

  Kimse Yok Mu Derneği nden Filistin e okul ve hastane #3

  Görüşme sonrasında dernek binasını gezen Büyükelçi Maruf, Kimse Yok Mu Derneği'nin dünyadaki faaliyetleri ve ASYA (Arama Kurtarma Sağlık Yardımlar) birimi hakkında detaylı bilgiler aldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir