Kiyader birinci yılını geride bıraktı

Kiyader birinci yılını geride bıraktı

Sınırsız Kardeşlik ve İnsani Yardım Derneği (KİYADER) Başkanı Prof. Dr. Yücel Oğurlu, derneğin kuruluşunun birinci yılı olduğunu bildirerek ''Derneğimizle kardeşliğe bir el daha uzatıyor ve iyiliklere adım atıyoruz'' dedi.

ÖĞRENCİLERE ANALIK BABALIK

Derneğin kurumsal bir kimlik kazanmasından bu yana sürekli büyüdüğünü, yeni gelişme ve hizmetlere öncülük ettiğini ifade eden Oğurlu, yurt dışından Türkiye'ye gelen öğrencilere annelik, babalık, kardeşlik yaptığını bildirdi.

Oğurlu, KİYADER'in, Filistin'den Tataristan'a, Bosna'dan Doğu Türkistan'a kadar toplamda 25 ülkeden 81 lisans ve lisansüstü öğrencisine burs verdiğini ifade ederek derneğin sadece misafir öğrencilere burs verdiğini, şu ana kadar kendi imkanlarıyla doğrudan veya dolaylı şekilde 68 öğrencinin barınma meselesini çözdüğünü dile getirdi.

AYRIM YAPILMAKSIZIN YARDIM

KİYADER'in bağımsız ve siyaset dışı duruşuyla Türkiye'deki uluslararası öğrencilere hizmet etme amacıyla çalışmaya bütün gücüyle devam ettiğini aktaran Oğurlu, ''Dünyanın daha adil bir kaynak dağılımı ve bölüşüm sistemine kavuşması için çaba sarf etmek ve üyelerinden aldığı maddi ve manevi güçle, ırk, din, mezhep ayrımı yapmaksızın yardıma muhtaç insanlara el uzatmak misyonuyla yola çıktık'' ifadesini kullandı.

EVRENSEL İLAHİ KARDEŞLİK

21. yüzyılın ortalarına ulaşıldığında, ''dünyanın bütün kara parçalarında, hayatın değişmez tek gerçeği olan evrensel ilahi kardeşlik hakikatine teslim olan insanların bildiği, desteklediği, üye sayısı yüz binleri aşmış, yeryüzünün neresinde yardıma muhtaç bir el varsa, ona sevgiyle ve şefkatle uzanan bir dernek olmayı'' vizyon edindiklerini kaydeden Oğurlu, Balkanlar, Orta Asya, Doğu Türkistan ve Kafkasya başta olmak üzere, Ortadoğu ve Afrika bölgeleriyle ilgili yeni çalışmalar planladıklarını bildirdi.