Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.370
0.46%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Konya'da Arapça gazete çıkarıldı

  Konya’da yayınlanan Merhaba Gazetesi, Arapça gazete çıkararak Türkiye’de yaşayan Araplara ve Ortadoğu ülkelerine hitap edecek.
  • 14.07.2014 - 13:43
  Konya'da Arapça gazete çıkarıldı

  ’Ümmet’in Sesi Sloganı’yla yayın hayatına başlayan Merhaba Arapça 15 günde bir yayınlanacak. Arapça Merhaba, Konya’nın yanı sıra Mersin, Adana, Hatay, Gaziantep gibi illere de gönderilecek.

  Konya da Arapça gazete çıkarıldı #1

  ''ÜMMETİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ''

  Merhaba Gazetesi İmtiyaz Sahibi Rifat Tankut, Arapça Merhaba’yı çıkararak, medya alanında hem Konya hem de Türkiye’de önemli bir açığın kapatılacağını söyledi. Arapça Merhaba’nın büyük ilgi göreceğini dile getiren Rifat Tankut, “Gazetenin hazırlanmasında emeği geçen personelimize ve bizden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da ümmetin sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

  “İSLAM KARDEŞLİĞİNİ YAYACAĞIZ”

  Merhaba Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kerem İşkan da, Arapça gazete çıkarmanın özel bir nedeni olduğunu söyledi. İşkan, “Farklı dillerde, Konya’nın sınırlarını aşacak olan gazete arayışlarımız büyük bir heyecanla devam edecek. Arapça bir gazete çıkarmamızın birçok nedeni var. Türkiye’nin son 5 yıldır gündemi Arap dünyasına ve Ortadoğu’ya kilitlenmiş durumda. Bölgenin etkileri, hem sosyal hayatımızı, hem ticaretimizi hem de inanç dünyamızı çok daha yakından ilgilendiriyor. Şehri ve ülkemizi, olayları ve sonuçlarıyla derinden etkileyen bu bölgeyi artık bizim de etkilememiz gerektiği inancıyla böyle bir adım atmış bulunuyoruz.

  Merhaba Arapça, dil sorununu ortadan kaldırarak, Türk tarafının söylemini geniş bir coğrafya da taşımış olacak. ‘Merhaba’ ile ümmetin arasında selamı, İslam kardeşliğini yayacağız. İslam ümmetini, İslam Birliği ve kardeşliği konusunda isteklendirmek, Merhaba Arapça’nın en büyük hedef ve ideali olacaktır. Artık Merhaba kurulduğu günden bu yana arzu ettiği, ’Ümmetin Sesi’ olma idealini gerçekleştirmiştir. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

  “DOLU DOLU BİR GAZETE OLACAK”

  Merhaba Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İbrahim Büyükeken ise, Merhaba Arapça’nın dolu dolu bir gazete olacağını belirterek, “Gazetemiz tabloit boy olarak yayın hayatına başladı. 16 sayfa olarak çıkacak gazetemizin içeriğinde Konya haberleri, mülteci haberleri, Ortadoğu ülkelerinden haberler, sağlık ve spor haberleri de yer alacak. Gazetemizde köşe yazıları ve makaleler de olacak. Merhaba Arapça bölgemizde büyük bir açığı kapatacak, şehrimizde yaşayan mültecilerin uyum sorunun çözümüne de katkı da bulunacaktır. Gazetemizi tüm İslam coğrafyasına ulaştırmak için, her zamankinden daha çok çalışacağız” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir