Euro
10.0445
0.65%
Dolar
8.474
0.82%
Altın
493.73
0.96%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
334.665
4.33%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 27 C

  Konya'da bir öğretmen veli tarafından tekme tokat dövüldü

  Konya'da sınıf öğretmeni H.Ç.D., öğrencisi B.D.nin oturma düzenindeki yerini değiştirdiği iddiasıyla okulun koridorunda dövüldü.
  • DHA
  • 15.05.2015 - 14:03
  Konya'da bir öğretmen veli tarafından tekme tokat dövüldü

  Konya da bir öğretmen veli tarafından tekme tokat dövüldü #1

  Dün saat 12.00 sıralarında Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu’nda meydana geldi. Fen Bilgisi Öğretmeni H.Ç.D., sınıf öğretmenliğini üstlendiği sınıfta, iddiaya göre derslerde sürekli rahatsızlık veren ve arkadaşlarına kağıt atan öğrencisi B.D.nin yaklaşık bir ay önce oturma düzenindeki yerini değiştirdi.

  Konya'da bir öğretmen veli tarafından tekme tokat dövüldü İZLE

  VELİ İLE ÖĞRETMENİN ARASI YUMUŞATILMAYA ÇALIŞILDI

  Ön sıralarda oturan öğrenciyi arka sıralara oturtan öğretmen H.Ç.D., öğrencinin velisi H.A.yı okula çağırıp durumu anlattı. Eşinden boşandığı öğrenilen H.A. da iddiaya göre, buna tepki gösterip konuyu okul yöneticilerine iletti. Yöneticiler de, hem öğretmen hem de veli ile görüşerek olayı yumuşatmaya çalıştı ve öğrenci B.D.nin sınıfa ayak uydurması durumunda yerinin tekrar değiştirilebileceği bildirildi.

  Konya da bir öğretmen veli tarafından tekme tokat dövüldü #2

  ÖĞRETMEN YENİDEN YER DEĞİŞTİRDİ

  Geçtiğimiz hafta öğretmen H.Ç.D., öğrencinin oturma düzenindeki yerini, arka sıralardan orta sıralara alarak tekrar değiştirdi. Ancak bu duruma yine tepki gösteren veli H.A., okul yönetimine bir dilekçe yazarak öğretmenin sınıfının değiştirilmesini talep etti.

  TEKME TOKAT SALDIRDI

  Yaşanan bu olayların ardından dün kız kardeşi ile birlikte okula gelen H.A., sınıfın kapısında öğretmenin dersten çıkmasını bekledi. Yaklaşık 5 dakika kapıda bekleyen H.A., sınıftan çıkan öğretmen H.Ç.D.nin kolundan tutarak çekti. Aralarında çıkan tartışma sonrası H.A. ve kız kardeşi koridordaki öğrencilerin önünde tekme tokat öğretmen H.Ç.D.ye saldırdı. Araya diğer öğretmenlerin girmesi üzerine kavga sona ererken, olay yerine polis çağırıldı.

  Konya da bir öğretmen veli tarafından tekme tokat dövüldü #3

  İFADELERİ ALINDIKTAN SONRA SERBEST BIRAKILDI

  Olay anı ise okulun güvenlik kameralarına yansıdı. Hastaneye giderek iş göremezlik raporu alan öğretmen H.Ç.D.nin şikayeti üzerine öğrenci velisi H.A. ve kız kardeşi ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. H.A. ve kız kardeşi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

  "ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİYİ KAZANMAYA ÇALIŞIYOR"

  Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, son dönemlerde öğrenci velilerin, öğretmenlere karşı şiddetli davranışlarında artış olduğunu belirterek "Öğretmenlerimize hak ettiği saygının gösterilmesini istiyoruz. Öğretmenlerimiz fedakarca iş yapıyorlar. Bu olayda yapılan saldırının gerekçesine bakıldığı zaman rahatça çözülmesi gereken bir problem. O öğrenci de bizim öğrencimiz. Öğretmenimiz esasında o öğrenciyi kazanmaya çalışıyor. Problemli öğrencileri de kazanmamız gerekiyor. Zaman zaman yaptırım uygulamamız gerekiyor. Ama biz öğrencilerimizi kazanmak için uğraşırken velilerimizin bizim yanımızda olmamaları ve karşımızda olmaları bizim işimizi zorlaştırıyor" dedi.

  Konya da bir öğretmen veli tarafından tekme tokat dövüldü #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir