Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
566.593
3.35%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  Marmara ve Ege'ye soğuk hava uyarısı

  Marmara ve Ege'deki bazı şehirlerde hava sıcaklığı, hafta sonuna kadar eksi 10 dereceyi görecek. Uzmanlar, önümüzdeki yaşanacak soğuk havaya karşı uyardı.
  • 05.01.2015 - 08:41
  Marmara ve Ege'ye soğuk hava uyarısı

  marmara

  Bugün, öğle saatlerinden itibaren ülkeyi etkisi altına alacak çok soğuk hava, Marmara ve Ege Bölgesi’nde gece, hava sıcaklıklarını sıfırın altında 10 dereceye kadar düşürdü.

  ÜLKE SİBİRYA SOĞUĞU ETKİSİNDE

  Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen Sibirya soğuğunun etkisi altına giren ülkede, kar yağışı ve don olayları yaşanıyor. Batı bölgelerinden başlayan sıcaklık düşüşü, hafta sonuna kadar 8 ila 12 derece azalarak mevsim normallerinin altına inecek, gece ayazları yaşanmaya devam edecek.

  MARMARA VE EGE'DE SICAKLIK -10 DERECE

  Bu hafta Marmara ve Ege Bölgesinde de dondurucu soğuklar oluşacak ve gece sıcaklıkları sıfırın altında 10 dereceye kadar düşecek. Yapılan son tahminlere göre, hafta içinde Bursa ve Balıkesir’de gece en düşük sıcaklığın, sıfırın altında 10, Çanakkale’de 5, Yalova’da 4 ve İstanbul’da 2 dereceye kadar inmesi bekleniyor.

  BATIDA 2 İLA 4 DERECE DÜŞECEK

  Hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise batı bölgelerde kuzey, doğu kesimlerde güney yönlerden yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli, Marmara ile Ege ve Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

  GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI

  Ankara: Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2

  İstanbul: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 5

  İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 5

  Adana: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor 12

  Antalya: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 16

  Konya: Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2

  Samsun: Parçalı çok bulutlu, yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

  Trabzon: Parçalı çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9

  Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı -1

  Diyarbakır: Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmurlu 5

  SALI, ÇARŞAMBA VE PERŞEMBEYE DİKKAT

  İzmir’de çarşamba ve perşembe günü buzlanma ve don bekleniyor. Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında çok kuvvetli yağış olacağı tahmin ediliyor. Marmara ve Ege Bölgesi’nde hava sıcaklıkları sıfırın altında 10 dereceye kadar düşecek, don olayları yaşanacak.

  BUZLANMA VE DON UYARISI

  İzmir’de çarşamba ve perşembe günü yağış beklenmezken yağış sonrası görülecek soğuk hava nedeniyle buzlanma ve don olayı uyarısı yapıldı. İzmir’de gece en düşük sıcaklığın sıfırın altında 4, Manisa’da 6 ve Aydın’da ise 2 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının aralıklarla etkili olacağı Doğu Anadolu Bölgesi’nde, hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklarla kar yağışlı, Erzincan ve çevresinde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde geçecek.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir