Mersin'de 4 metrelik köpekbalığı yakalandı

Mersin'de 4 metrelik köpekbalığı yakalandı

Erdemli Balıkçı Barınağı'ndan dün akşam saatlerinde avlanmak için Akdeniz sularına açılarak 2 milde ağ atan balıkçı 50 yaşındaki Mehmet Kertmen ve 3 arkadaşının ağına dev bir köpekbalığı takıldı.

Mersin'de 4 metrelik köpekbalığı yakalandı

4 METRELİK KÖPEKBALIĞI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

30 yıldan bu yana balıkçılık yapan Mehmet Kertmen'in ağına takılan dev köpekbalığı, Balıkçı Barınağı'na getirildiğinde vatandaşların büyük ilgisini çekti.

Köpekbalığını yakalayan balıkçı Mehmet Kertmen, ağına takılan köpekbalığının insanlar için tehlikeli olduğunu belirterek, daha önce de birçok kez köpekbalığı yakaladığını, ancak bu balığın diğerlerinden büyük olduğunu kaydetti.

"KÖPEK BALIĞINI TEKNEYE VİNÇLE GÜÇLÜKLE YÜKLEDİK"

Köpekbalıklarının Kıbrıs halinde daha çok para ettiğini söyleyen Kertmen, "3 arkadaşımız ile birlikte avlanmaya gittik, ağ serdik, ağı toplarken köpekbalığı takıldığını gördük. 4 metre uzunluğundaki ve yaklaşık 500 kilo ağırlığındaki köpek balığını tekneye vinçle güçlükle yükledik. İnşallah bu kısmet bize biraz faydalı olur" dedi.

NADİR GÖRÜLEN GÜNEŞLENEN KÖPEKBALIĞI OLDUĞU İDDİASI

Ankara Balık Pazarı'na götürülen köpekbalığının, denizlerde nadir görülen ve nesli tükenmekte olan 'Güneşlenen köpekbalığı' olduğu tahmin ediliyor.