Petrol
113.61
-0.49%
Euro
17.5748
0.09%
Dolar
16.3995
0.31%
Altın
976.93
0.45%
Borsa
2445
0.00%
Bitcoin
482.551
0.85%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Meteoroloji uyardı: Soğuk ve yağışlı hava geliyor

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağış nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyarı yaptı.
  • 16.10.2014 - 17:37
  Meteoroloji uyardı: Soğuk ve yağışlı hava geliyor

  Meteoroloji uyardı: Soğuk ve yağışlı hava geliyor #1

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, akşam saatlerinden sonra ülkenin, Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

  KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR

  Marmara'nın doğusu, Karadeniz, iç Anadolu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin yağışlı geçeceği bekleniyor. Yağışlar, Batı Karadeniz'in kıyı kesimi ile Sakarya ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olacak. Bu yağışlı sisteme ilave olarak Cumartesi günü Türkiye, Karadeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı ve soğuk sistemin etkisine girecek. Hafta sonunda Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz dışında yurdun tamamında yağış bekleniyor.

  RÜZGAR FIRTINA ŞEKLİNDE ESECEK

  Pazar günü meydana gelecek yağışların, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda (Bitlis, Van ve Hakkari) karla karışık yağmur, yüksek rakımlı yerlerde ise kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Rüzgar, Cumartesi günü yurdun kuzey kesimlerinde kuzey ve batı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  HAVA SICAKLIĞI MEVSİM NORMALLERİNİN ALTINDA

  Hava sıcaklığı, hafta sonunda gelecek yağışlı sistem ile birlikte Pazar günü yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 6 ile 10 derece arasında hissedilir şekilde olmak üzere ülke genelinde azalacak ve mevsim normallerinin altına düşecek. Kuvvetli yağış, ani sıcaklık düşüşü, yüksek kesimlerdeki kar yağışları ve kuvvetli rüzgarın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir