Metrobüse binmenin en iyi taktikleri

Metrobüse binmenin en iyi taktikleri

ENSONHABER.com / DETAY HABER İstanbul'un trafik çilesinden kurtulmanın en kolay yolu metrobüsten geçiyor.

Metrobüs İstanbullu'nun hayatını kolaylaştırmasına kolaylaştırdı. Trafiğe takılmadan Beylikdüzü - Söğütlüçeşme arasında seyahat edebilirsiniz. Ancak binebilirseniz.. Metrobüsler her dakika da kalksa yetmiyor. Bu yüzden sizler için metrobüse binmenin yeni taktiklerini yazdık.

1- ZAYIF HALKA

Eğer metrobüse binmek istiyorsanız; en az kalabalığın olduğu kapıyı seçmelisiniz. Önceden metrobüsün nerede duracağını, hangi kapının nereye denk geldiğini iyi ezberleyip zayıf halkaya odaklanmalısınız.

2- BİNDİRME

Zayıf halkayı belirledikten sonra tüm nezaket kurallarını unutup can havliyle kendinizi içeri atmalısınız. Önünüzde duran insanlara aldırış etmeyin çünkü nasıl olsa arkanızdaki kalabalık sizden önce davranıp hamle yapacaktır.

3- KAPILAR NEREYE DENK GELİR

Metrobüs duraklarında yer alan bilboardaların önünde durduğunuz zaman hedefe yaklaşmışsınız demektir. Kendinizi içeri atmak için verilen kuralları uygulamanız yeterlidir.

4- ARA DURAKLARDA BİNMEYİ KOLAYLAŞTIRIN

Ara duraklarda metrobüse binmek için boşuna zaman kaybetmek yerine gideceğiniz yönün tersi istikametine gidip orada bulunan zayıf durağı seçin ve gideceğiniz yere geç kalmayın.

5- AYAKTA GİTMENİN EN KONFORLU HALİ

Zayıf halkayı seçip bindirmeyi de yaptıktan sonra kendinizi içeri attınız. Körük denilen yere doğru çaktırmadan yanaşmaya çalışın. Ufak bir boşlukta çevik bir hamle ile boş bulduğunuz direğin yanına yapşın. Kolunuzu direğe sardıktan sonra kitabınızı açıp okuyabilir ya da telefonunuzdan müzik dinleyebilirsiniz. Artık vip bir yolcusunuz.

6- YER BULDUĞUNUZDA NE YAPACAKSINIZ

Yolda para bulmak kadar zayıf bir ihtimal de olsa eğer böyle bir şansa sahipseniz gözlerinizi kapatıp dışarıdan gelen tehlikeleri bertaraf ederek o anın tadını çıkarın. Çünkü siz 10 milyonda bir ihtimali yakalamış şanslı kişilerdensiniz.

7- L KOLTUĞUN SIRRI

En arkada bulunan L koltukların başında dikilin. Ortalama 3, bilemediniz 4 durak sonra karşılığını alacaksınız.