Petrol
113.68
-0.43%
Euro
17.5607
0.01%
Dolar
16.3944
0.28%
Altın
979.79
0.74%
Borsa
246
0.00%
Bitcoin
478.700
-0.64%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Mudanya feribotunda yaşanan sorunla ilgili açıklama

  BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, Marmara Denizi'nde hava koşullarının beklenmedik bir anda tersine döndüğünü söyledi.
  • 18.08.2014 - 10:37
  Mudanya feribotunda yaşanan sorunla ilgili açıklama

  Mudanya feribotunda yaşanan sorunla ilgili açıklama #1

  Avşa Adası-Yenikapı seferini yapan BUDO'ya ait Emir Sultan isimli feribot denizde fırtınaya yakalanmıştı. Bozburun yakınlarında olumsuz hava koşulları nedeniyle camı patlayan feribotun su aldığı öğrenilmişti.

  BURULAŞ'TAN AÇIKLAMA

  Fırtına sebebiyle 15 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olay sonrası Mudanya BUDO iskelesine gelen BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, sıcağı sıcağına açıklamalarda bulundu.

  ''BÜYÜK BİR ŞANSSIZLIK YAŞADIK''

  Marmara Denizi'nin enteresan bir hale geldiğini belirterek, hava koşullarının beklenmedik bir anda tersine döndüğünü ifade eden Fidansoy, "Bugün büyük bir şanssızlık yaşadık. Şu anda sefer yapan gemilerimiz bu havalara dayanıklıdır. Ama biz bu seferimizden sonraki bütün seferlerimizi iptal ettik. Emir Sultan ise buradan hareket ettikten sonra Armutlu açıklarında ani bir dalga gelerek camı kırıyor. Cam emniyet camı olduğu için kesme özelliği yok ama dalgaların etkisiyle cam parçaları yolculara bir taş gibi sert gelmiş. Bu sırada bir panik yaşanıyor. Kaptanımıza verilen talimatla gemi Mudanya'ya geri dönüyor. Birkaç hafif yaralımız var onlar da hastanelere kaldırıldı. Onlara buradan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

  "BAZI KİŞİLER OLAYI BÜYÜTMEYE ÇALIŞIYOR"

  Vatandaşların böyle konularda sakin olmasını isteyen Fidansoy, "Ne yazık ki bazı kişiler olayları büyütüyor. O karmaşa o panik içerisinde gemi su alıyor diye mesajlar atıyorlar. Bu katamaran gibi çok kolay bir şekilde batmaz. Şu anda gemimizde cam kırığından başka bir hasar yok. Onarıldıktan sonra sefere çıkabilecek. Can yeleklerimiz onaylı ve kullanma talimatı var. Ama olaydan dolayı bir panik yaşanmış ve bazı kişiler de bunu körüklemiştir. Ben panik esnasında telefonumu düşünemem ama bazı kişiler bunu yapmayı başarmış. Ben buradan herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" diye konuştu.

  Mudanya feribotunda yaşanan sorunla ilgili açıklama #2

  Mudanya feribotunda yaşanan sorunla ilgili açıklama #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir