Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.744
-0.58%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Muş'ta laleler kartpostallık görüntüler oluşturdu

  Nisan ayının sonuna doğru yeşermeye başlayan laleler, doğal güzellikleriyle görenleri büyüledi.
  • DHA
  • 28.04.2021 - 10:04
  • Güncelleme : 28.04.2021 - 10:32
  Muş'ta laleler kartpostallık görüntüler oluşturdu

  Muş Ovası'nda açan ve güzellikleriyle kartpostallık görüntüler oluşturan lalelerin toplanması ve taşınması yasak. 15 gün boyunca ovayı kırmızıya boyayan laleler, seyrine doyulmaz bir manzara oluşturuyor.

  ZİYARETÇİLER GÖRSEL ŞÖLENİ FOTOĞRAFLADI

  Zor ve çetin geçen kış mevsiminin ardından ilkbahar mevsimiyle birlikte doğa güzelliklerinin ortaya çıktığı kentte boy gösteren laleleri ziyaret eden vatandaşlar, birbirinden güzel karelerle anı ölümsüzleştirme şansı elde etti.

  Lalelerin karlı dağlara karşı sunduğu görsel şölenini ölümsüzleştiren ziyaretçiler, keyifli dakikalar geçirdi. Öte yandan aileleriyle birlikte tarlaya gelen çocuklar ise, kırmızıya bürünen ovadaki laleler içerisinde koşmanın mutluluğunu yaşadı.

  Muş'ta laleler kartpostallık görüntüler oluşturdu ViDEO

  Muş ta laleler kartpostallık görüntüler oluşturdu #1

  "BURADA OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ"

  Açık hava stüdyoya dönüşen lale tarlasında birbirinden güzel fotoğraflar çeken Oylum Çavdar, "Muş'ta sert ve çetin geçen bir kış mevsimi yaşandı. Kar ne zaman eriyecek derken, Muş Ovası art arda açan lalelerle kıpkırmızıya büründü. Ben de ilk defa doğal olarak yetişmiş bir lale tarlası görüyorum. Çok güzel bir duygu, burada olduğumuz için çok mutluyuz. Fotoğraflar çekiyoruz, fotoğraflar çekiliyoruz. Harika bir duygu ve burası çok güzel." diye konuştu.

  Muş ta laleler kartpostallık görüntüler oluşturdu #2

  "İLİN TANITIMINA KATKI SAĞLIYORUZ"

  Muş Ovası'nı adeta kırmızıya bürüyen laleler içerisinde birbirinden güzel kareler çektiklerini belirten fotoğraf sanatçısı Kenan Demir ise "Kırmızı laleler, Muş Ovası'nı bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte kıpkırmızıya bürümüş durumda. Biz fotoğraf sanatçıları olarak; ilimizin simgesi olan lalelerimizin fotoğraflarını çekerek, sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıp, ilimizin tanıtımına katkıda bulunmaya çalışıyoruz." dedi.

  Muş ta laleler kartpostallık görüntüler oluşturdu #3

  "BU MANZARAYI HERKES GÖRMELİ"

  Eşi ve çocuklarıyla birlikte lale tarlasına gelen Ekrem Bayraktar da, "İlkbahar mevsiminde Muş lalelerinin ömrü 15 gün. Biz de bu günleri kaçırmamak için lale tarlasına gelip gezmek, fotoğraf çekmek istedik. Etraf kıpkırmızı ve çok güzel bir görüntü oluşturuyor. Bu manzayı herkesin görmesini isteriz." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir