Mutfak tüpünü evinin dış duvarına astı
AA

1

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde ev hanımı Leyla Çözeli, olası risklerin önüne geçeceği düşüncesiyle mutfak tüpünü ikinci kattaki evinin dış duvarına özel aksamla monte ettirdi.

"TELEVİZYONDAN İZLEDİĞİM YANGIN HABERİNİ GÖRÜNCE YAPTIM"

Şehit Mehmet Delikuş Mahallesi'nde yaşayan iki çocuk annesi Leyla Çözeli, yaptığı açıklamada, mutfak tüpünü evin dışına monte ettirme kararını televizyondan izlediği yangın haberleri üzerine aldığını söyledi.

Mutfak tüpünü evinin dışına monte ettirdi

"2 YILDIR BÖYLE KULLANIYORUM"

Mutfağının kuzeyde olması nedeniyle tüpün hava şartlarından etkilenmediğini öne süren Çözeli, "Televizyon ve gazetelerde görüyorum, tüp patlaması ya da alev alması sonucu can kayıpları ve hasarlar meydana geliyor. Endişelerim nedeniyle mutfak tüpünü evin dış duvarına taktırdım. Hem güvenlik açısından hem de mutfağımın genişlemesi açısından iyi oldu. İki yıldır mutfak tüpünü böyle kullanıyorum" diye konuştu.

Mutfak tüpünü evinin dış duvarına astı

"YAPTIĞIMI MANTIKLI BULUYORLAR"

Demirci ustasının özel bir aksamla evin dış tarafına monte ettiği tüpü güvenli bir şekilde kullandığını anlatan Çözeli, "Sokaktan geçenler, komşular ve evime gelen misafirler mutfak tüpünü orada görünce şaşırıyor ancak çoğu yaptığım bu işi mantıklı buluyor" dedi.

Mutfak tüpünü evinin dış duvarına astı

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)