Euro
10.3037
-0.05%
Dolar
8.7583
-0.04%
Altın
492.4
0.31%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
388.871
3.85%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C

  Osmanlı şehzadesinin annesi son yolculuğuna uğurlandı

  Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Osmanlı şehzadelerinden Osmanoğlu'nun annesi Emine Perizat Perin son yolculuğuna uğurlandı.
  • İHA
  • 02.09.2015 - 16:32
  Osmanlı şehzadesinin annesi son yolculuğuna uğurlandı

  Osmanlı şehzadesinin annesi son yolculuğuna uğurlandı #1

  Bakırköy’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden, hayattaki Osmanlı şehzadelerinden Cengiz Osmanoğlu’nun annesi Emine Perizat Perin için Bebek Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, MHP Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu, oyuncu Hülya Koçyiğit ve aile yakınları katıldı.

  "ANNEM 97 YAŞINDA VEFAT ETTİ"

  Cenaze töreninde taziyeleri Şehzade Cengiz Osmanoğlu ve Sultan 2. Abdülhamid'in torunu Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu kabul etti. Annesinin çok iyi bir insan olduğunu belirten Cengiz Osmanoğlu, “Annem çok güzel bir hayat yaşadı. 97 yaşında vefat etti. Türkiye’nin yakın geçmişiyle çok yakından ilgilenirdi” dedi.

  Osmanlı şehzadesinin annesi son yolculuğuna uğurlandı

  Osmanlı şehzadesinin annesi son yolculuğuna uğurlandı #2

  “VAHDETTİN HAN’IN MEZARINI BURAYA GETİRMEK İSTİYORUZ”

  Osmanoğlu Ailesi’nden birini daha kaybettiklerini söyleyen Abdulhamid Kayıhan Osmanoğlu ise, “Emine Perizat Perin Sultan Reşad’ın yeğeni oluyordu. Biz genelde cenazelerde bir araya geliyoruz. Biz isteriz ki bütün aile burada olsun. Yaşlı olduğu için vefat etti. Birçok aile üyesi buraya gelmek istiyor. Vahdettin Han’ın mezarlığı Şam’da bulunuyor. Onu da buraya getirmek istiyoruz” diye konuştu.

  Osmanlı şehzadesinin annesi son yolculuğuna uğurlandı #3

  MHP'Lİ İHSANOĞLU: ÇOK MUHTEREM BİR HANIMEFENDİYDİ

  Cenazeye katılan MHP Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu ise, “Çok yakından tanırdım. Çok muhterem bir hanımefendiydi. Bizim geleneklerimizi yaşatan, kültürümüzü en iyi bilenlerden birisiydi. Allah gani gani rahmet etsin” şeklinde konuştu.

  Osmanlı şehzadesinin annesi son yolculuğuna uğurlandı #4

  ZİNCİRLİKUYU MEZARLIĞI'NA DEFNEDİLDİ

  Cenaze namazının kılınmasını ardından Emine Perizat Perin için dua edildi ve helallik alındı. Omuzlara alınan Emine Perizat Perin’nin tabutu daha sonra cenaze arabasına konuldu. Emine Perizat Perin’in cenazesi öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir