Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.261
-2.40%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Poşetli dede Mehmet Keleş'in hayat hikayesi

  Konya'da "poşetli dede" olarak tanınan ve geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Mehmet Keleş'in hesabından 1 milyon TL çıkınca polis araştırma yaptı. Keleş'in takım elbise giyerek paralarını bankaya yatırdığı ortaya çıktı.
  • 29.09.2014 - 15:40
  Poşetli dede Mehmet Keleş'in hayat hikayesi

  mehmetkeles

  Konya'da sokaklarda yaşayan 75 yaşındaki Mehmet Keleş, manevra yapan otobüsün altında kalarak yaşamını yitirmişti. Halk arasında "poşetli dede" ve "garip" olarak bilinen Keleş'in banka hesabı şaşırttı.

  BANKADA 1 MİLYON 100 BİN LİRASI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

  Keleş'in iki kamu bankasında yaklaşık 1 milyon 100 bin lirası olduğu ortaya çıktı. Çevredekilerin verdiği paraları toplayan Keleş'in, zaman zaman takım elbise giyip bankaya giderek para yatırdığı öne sürüldü.

  ÇORUM NÜFUSUNA KAYITLI

  Polis, kazadan sonra hayatını kaybeden 'Poşetli dede'nin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı. Keleş'in Çorum nüfusuna kayıtlı olduğu, 3 kız kardeşi bulunduğu bligisine ulaşıldı. Keleş'in kardeşlerinden 85 yaşındaki Zeynep Yar'ın Çorum'da yaşadığı, diğerlerinin ise öldüğü ortaya çıktı.

  DİLENCİLİK YAPIP, EVİ TERK ETTİ

  Çorum'da iki evlilik yapan Mehmet Keleş'in, çocuğu olmadığı ve iki eşinden de boşandığı öğrenildi. İkinci eşinin ise Keleş'in sokaklarda dilencilik yaptığı için evi terk ettiği ve başka bir erkekle yaşamaya başladığı ve daha sonra sevgilisi tarafından öldürüldüğü öne sürüldü. Mehmet Keleş'in, eşi evi terk ettikten sonra Çorum'dan ayrılıp Ankara, İstanbul ve İzmir'de sokaklarda yaşadığı; 34 yıl önce de Konya'ya geldiği öğrenildi.

  TAKIM ELBİSE GİYİP BANKAYA PARA YATIRDIĞI ÖNE SÜRÜLDÜ

  Konya'da sokaklarda yaşayan çevredekilerin verdiği yemekle karnını doyurup, verilen paraları toplayan Keleş'in, zaman zaman kendisi takım elbise giyip bankaya giderek para yatırdığı, bazen de tanıdığı esnafa para yatırttığı öne sürüldü. Çevredeki esnaf, Keleş'e temiz kıyafetler verdiklerini, ancak onun bunları çıkarttığını iddia etti.

  Poşetli dede Mehmet Keleş in hayat hikayesi #2

  YEĞENİ, DAYISININ ÖLDÜĞÜNÜ TELEVİZYONDAN ÖĞRENMİŞ

  Çorum'da yaşayan ve Mehmet Keleş'in yeğeni olduğunu belirten 57 yaşındaki Hatice Erda, dayısı Mehmet Keleş'in öldüğünü televizyonda haberlerden öğrendiğini söyledi. Ankara'da yaşayan Hatice Erda'nın kardeşi 55 yaşındaki Sevim Arslan ile birlikte dayısının cenazesini almak için Konya'ya geldiklerini, annelerinin ise yıllar önce öldüğünü ifade eden Erda, "Televizyonda haberleri izlerken öldüğünü öğrendim. Kısa süre sonra dayımın öldüğüne dair telefon geldi. Sonra Ankara'daki kız kardeşimle birlikte cenazeyi almak için Konya'ya geldik" dedi.

  DAYISINI 34 YIL ÖNCE GÖRMÜŞ

  Dayısı Mehmet Keleş'i en son 34 yıl önce gördüğünü belirten Erda, "Dayım, askerden geldikten sonra psikolojisi bozulmuştu. İki evlilik yaptı ve ayrıldı. 1972 yılında İstanbul'a benim yanıma geldi. Bir süre kaldı. 34 yıl öncede Konya'ya geldi. 34 yıldır da ben hiç görmedim" diye konuştu. Dayısı Keleş'in, bankadaki parasından haberdar olmadıklarını belirten Erda, yolda gelirken kız kardeşinin yayınlanan haberlerden öğrendiğini kaydetti. Erda, "Bizi parası ilgilendirmiyor. Cenazemizi alıp, memleketine götürmek istiyoruz. Annesi ve babasının yanına dayımızın cenazesini defnetmek istiyoruz. Dayım eskiden de sokaklarda gezerdi. Tabi o dönem çocuktuk ne iş yaptığını da tam bilmiyorduk. Eşleri memleketlerindeydi. Tabi ki onlarla sorunları olmuş olabilir. Boşandığı eşlerini ikisi de öldü. Şu an sadece teyzem ve yeğenleri hayatta" dedi.

  "DAYIM İLKOKUL MEZUNU, GEZEREK KENDİNİ YETİŞTİRDİ"

  Dayısı Keleş'in ilkokul mezunu olduğunu belirten Erda, "Dayım ilkokul mezunu. Gezerek kendini yetiştirdi. Köyde herkeste emeği var. Çok iyi bir insandı" dedi.

  CENAZESİ ÇORUM'DA DEFNEDİLECEK

  Mehmet Keleş'in cenazesinin kız kardeşi Zeynep Yar'a teslim edileceği öğrenildi. Zeynep Yar'ın da yakınları ile birlikte Konya'ya gelmek için yolda olduğu, cenazenin de teslim edildikten sonra Çorum'un Çamlıpınar Köyü'ne defnedileceği bildirildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir