Petrol
87.69
-0.41%
Euro
17.9539
-0.37%
Dolar
18.5309
0.07%
Altın
985.58
-0.20%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
364.944
4.04%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Rize'deki Atatürk büstü tartışması büyüdü

  Rize'de ters konulduğu iddia edilen Atatürk büstü düzeltmek için çevrilince bazı vatandaşlar, daha büyük bir hata yapıldığını öne sürdü.
  • 22.10.2014 - 14:30
  Rize'deki Atatürk büstü tartışması büyüdü

  Rize deki Atatürk büstü tartışması büyüdü #1

  Rize'de yeni yapılan SGK binasının bahçesinde oluşturulan tören alanında bulunan Atatürk büstü ilginç bir tartışmayı başlattı. Geçen ay yerleştirilen Atatürk büstü ve yanındaki bayrak direkleri, bahçe dışından bakıldığında göz yanılması ile ters konulduğunun düşünülmesine neden oldu.

  ATATÜRK BÜSTÜ KARAYOLUNA ÇEVRİLDİ

  Konunun bazı basın organları tarafından haber yapılması üzerine binaya bakan Atatürk büstü bu kez kara yoluna çevrildi. Tören alanına bakması gereken büst bu kez bahçe duvarına bakar hale gelince, bazı vatandaşlar daha büyük bir hata yapıldığını savundu.

  Rize deki Atatürk büstü tartışması büyüdü #2

  "TÖRENE KATILANLAR BÜSTÜN ENSESİNE Mİ BAKACAK"

  Bahçe dışından bakıldığında ise büstün düzgün yerleştirildiği şeklinde bir algı oluşuyor. Konuyla ilgili açıklama yapan vatandaşlar, büstün eski halinin doğru olduğunu yeni halinin komik bir görüntü oluşturduğunu belirterek, "Büstün önündeki boşluğa, tören alanına bakması gerekir. Burada bir tören düzenlendiğinde törene katılanlar büstün yüzüne değil de ensesine mi bakacak" dediler. Bazı vatandaşlar ise algı yanılmasının ortadan kaldırılması için büstün ve bayrak direklerinin olması gerektiği gibi binaya bitiştirilmesi gerektiğini savundu. Konuyla ilgili binayı inşa eden firma ve SGK tarafından açıklama yapılmadı.

  Rize deki Atatürk büstü tartışması büyüdü #3


  Görüş Bildir