Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
498.342
-1.66%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Rusya’da kutup ayıları kente indi

  Ülkenin Kuzey Kutbu'na yakın Novaya Zemlya adalarında, çok sayıda kutup ayısı küresel ısınma ve açlık nedeniyle şehir merkezine indi, bölgede acil durum ilan edildi.
  • İHA
  • 11.02.2019 - 05:09
  Rusya’da kutup ayıları kente indi

  Rusya’da nesli tükenmek üzere olan hayvanlar listesinde bulunan kutup ayıları, küresel ısınma etkisiyle avlanamamaya başlaması üzerine yiyecek aramak için insanların yaşadığı şehir merkezine inerek, çöpleri karıştırmaya başladı.

  Rusya’da kutup ayıları kente indi

  Rusya’da kutup ayıları kente indi #1

  EVLERE VE BAHÇELERE GİRDİLER

  Kutup ayılarının sayılarının hızla artması nedeniyle, bölgede insanlar panik yaşadı. Gün içinde kutup ayılarının sayısı daha da artarak, bazıları insanların evlerine ve bahçelerine girdi.

  Rusya’da kutup ayıları kente indi #2

  AYILARI VURMA TALEBİ REDDEDİLDİ

  Bölgede kutup ayılarının evlere ve şehir merkezindeki insanlara saldırmaya başlamasının üzerine yerel halk, kutup ayılarını vurmak için yetkililerden izin istedi. Yetkililer, kutup ayılarının koruma altında olduğu gerekçesiyle kutup ayılarının vurulmasını yasakladı.

  Rusya’da kutup ayıları kente indi #3

  BÖLGELERİNE GÖTÜRÜLÜP YİYECEK VERİLDİ

  Bölge valiliği tarafından acil durum ilan edilirken, birçok zoolog ve güvenlik birimleri bölgeye sevk edildi. Bazı kutup ayılarının, bölgeden alınarak yaşam alanlarına götürülmeye başlandığı ve kutup ayılarına yiyecek verilmeye başlandığı öğrenildi.

  Rusya’da kutup ayıları kente indi #4

  Rusya’da kutup ayıları kente indi #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir