Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
722.918
-6.08%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Soğuk hava birçok ili etkisi altına aldı

  Soğuk hava birçok ili etkisi altına aldı

  Soğuk hava ve yağış birçok ili etkisi altına aldı. Afyonkarahisar'da Nisan ortasında kardan yollar kapandı. TEM'de trafik kilitlendi.
  • Haber Merkezi
  • 09.04.2015 - 15:51

  soguk

  Dün geceden itibaren kendini gösteren soğuk, yağış ve fırtına birçok ili etkisi altına aldı. Bahar aylarına girdiğimiz bugünlerde aşırı soğuk kış aylarını aratmıyor.

  YOLLAR KAPANDI

  Nisan ayının ortasında Afyonkarahisar-Antalya karayolu, kar yağışı nedeniyle tek yönlü olarak ulaşıma kapandı. Kütahya'da da devam eden kar yağışı Cuma öğleden sonraya kadar sürecek.

  TEM OTOYOLU'NDA UZUN KUYRUKLAR

  TEM Otoyolu’nun Ankara-İstanbul istikameti Çamlıdere mevkiinde kar yağışı araçlara geçit vermiyor. Karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle tırlar kayınca uzun araç kuyrukları oluştu. Ulaşımın tek şeritten kontrollü olarak sağlandığı bildirildi.

  Soğuk hava birçok ili etkisi altına aldı #2

  KUVVETLİ FIRTINA VE YAĞIŞ UYARISI

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da sabah saatlerinden itibaren etkili olması beklenen kuvvetli poyraz fırtınası ve sürekli yağışa karşı uyarı yapıldı.

  Açıklamada, "İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da sabah saatlerinde başlayacak yağışın yarın gece saatlerine kadar aralıksız ve kuvvetli Poyraz Fırtınası ile birlikte devam edeceği metrekareye 25 - 50 mm arasında yağış bırakacağı beklenmektedir. Kuvvetli fırtına ve sürekli yağmurun meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

  Soğuk hava birçok ili etkisi altına aldı #3

  ANKARA'YA KAR UYARISI

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Ankara’nın çevre ilçelerinde aralıklarla devam eden merkezde ise öğle saatlerinde görülen kısa süreli kar yağışının, bugün akşam saatlerinden sonra tekrar başlayacağı, Ankara şehir merkezi ve il genelinde yarın sabah saatlerine kadar devam edeceği ve yerde 1-5 cm civarında kar örtüsü bırakabileceği tahmin edilmektedir." denildi.

  AFYON YOLU KAPANDI

  Afyonkarahisar-Antalya karayolu, kar yağışı nedeniyle tek yönlü olarak ulaşıma kapandı. Kütahya'da da devam eden kar yağışı cuma öğleden sonraya kadar sürecek.Akşam saatlerinde etkili olan ve şiddetini artıran kar yağışı nedeniyle Afyonkarahisar-Antalya karayolunun Antalya'ya gidiş istikameti ulaşıma kapandı. Geliş istikametinde de ulaşım kontrollü bir şekilde sağlanıyor. AKUT ekipleri bölgede sürücülerin yakıt ve lojistik ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli gezerken, karayolları ekipleri de aralıklarla tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

  Soğuk hava birçok ili etkisi altına aldı #4

  KÜTAHYA'YI DA KAR VURDU

  Kütahya'da da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oluyor. Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, yağışın gece boyu devam etmesi bekleniyor. Kuzey rüzgarlarının da eşlik etmesi beklenen edilen kar yağışının, cuma öğlen saatlerine kadar devam etmesi öngörülüyor. Yörede hava sıcaklığı bu gece sıfırın altında 2 derece, perşembe ve cuma günü ise 3 derece tahmin ediliyor.Öte yandan, trafik polisleri kar yağışı nedeniyle Kütahya-Eskişehir ve Kütahya-Afyonkarahisar karayollarında sürücülere tedbirli olmaları yönünde uyarıda bulunuyor.

  Soğuk hava birçok ili etkisi altına aldı #5

  EGE'DE KARLA KARIŞIK YAĞMUR BEKLENİYOR

  Akşam saatlerinden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesi tahmin edilen Ege Bölgesi'nde, Balıkesir, Manisa ve İzmir'in bazı bölgelerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Kuzey ve kıyı kesimlerde fırtına, diğer yerlerde ise kuvvetli poyraz şeklinde rüzgarın etkili olacağı bölgede, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 8-10 derece altına inebileceği ve zirai don yaşanabileceği uyarısı yapıldı.

  Soğuk hava birçok ili etkisi altına aldı #6

  Ege Bölgesi'nin akşamdan itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesi, Balıkesir, Manisa ve İzmir'in bazı bölgelerinde karla karışık yağmur görülmesinin beklendiği bildirildi.Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ege Bölgesi'nin akşam saatlerinden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesinin beklendiği belirtilerek, yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışın, geceden itibaren yarın da sürecek şekilde Balıkesir'in güneydoğusu ile Manisa ve İzmir'in doğusunda karla karışık yağmura dönüşmesinin tahmin edildiği kaydedildi.

  Soğuk hava birçok ili etkisi altına aldı #7

  SOĞUK HAVA VE ZİRAİ DON UYARISI

  Kuzey ve kıyı kesimlerde fırtına, diğer yerlerde ise kuvvetli poyraz şekilde rüzgarın etkili olacağı bölgede, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 8-10 derece altına inmesinin beklendiği belirtilen açıklamada, bölgenin iç kesimlerinde cuma gecesi zirai don yaşanabileceği uyarısı yapıldıAçıklamada, fırtına ve sıcaklık azalması ile yağışın yol açabileceği nehir taşkınları, çatı uçması, direk devrilmesi, buzlanma ve zirai don gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

  Soğuk hava birçok ili etkisi altına aldı #8

  İZMİR-MANİSA KARAYOLU SABUNCUBELİ MEVKİİNDE KAR

  İzmir'de zaman zaman etkili olan yağış, İzmir-Manisa karayolu Sabuncubeli mevkiinde kara döndü. Sabah kent merkezinde 7 derece ölçülen sıcaklık, yüksek kesimlerde 0 dereceye yaklaştı.İzmir-Manisa karayolunun 580 metreyle en yüksek noktası olan Sabuncubeli mevkiinde, kent genelinde zaman zaman etkili olan yağmur, tipi şeklinde kar yağışına dönüştü. Tipi nedeniyle sürücüler, bölgeden geçerken güçlükle ilerledi. Bu arada gece boyunca etkili olan yağış nedeniyle Spil Dağı Milli Parkı'nda kar kalınlığı, 10 santimetreye yükseldi.

  TÜRKİYE GENELİ 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

  Soğuk hava birçok ili etkisi altına aldı #9

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir