Şüpheli paketi taşlayıp tekmeleyen Konyalı
İHA

konya

Karatay ilçesi Başak Caddesi üzerinde kaldırım üzerine bırakılan siyah poşete sarılı plastik mankeni gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. İhbar üzerine gelen polis, siyah poşete sarılı olarak bulunan plastik mankenin bomba olabileceği ihtimalini değerlendirerek bölgede güvenlik önlemi aldı.

POLİS GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI

Caddeyi çift yönlü olarak trafiğe kapatan polis, durumu bomba imha uzmanına bildirdi. Güvenlik şeridi çeken polis, araç içerisinden de hoparlörle anons yaparak vatandaşların uzaklaşmasını istedi.

Şüpheli paketi taşlayıp tekmeleyen Konyalı İZLE

BİR KİŞİ ŞÜPHELİ PAKETİN YANINA GİTTİ

Bomba imha uzmanının olay yerine gelmesinin beklendiği sırada, olay yerinde bulunan vatandaşlardan Bahri K, şüpheli paketi kaldırıma bırakan kişiyi gördüğünü iddia etti. Bahri K, şüpheli paketi kaldırıma 10 yaşlarında bir çocuğun koyduğunu öne sürdü. Çekim yapan gazeteciye bu bilgiyi veren Bahri K, kısa bir süre sonra güvenlik şeridini aşarak herkesin şaşkın bakışları arasında şüpheli paketin yanına geldi.

ÖNCE TAŞ ATTI, SONRA TEKMELEDİ

Polislerin tüm uyarılarına rağmen paketi inceleyen Bahri K, daha sonra uzaklaşarak eline bir taş aldı. Geri dönen Bahri K, elindeki taşı mankene fırlattı.

Şüpheli paketi taşlayıp tekmeleyen Konyalı

POŞETİN İÇİNDEN CANSIZ MANKEN ÇIKTI

Mankenin devrilmesiyle daha da cesaretlenen Bahri K, yerdeki mankeni tekmeledikten sonra havaya kaldırıp salladı. Bu sırada olayı şaşkın bakışlarla izleyen vatandaşlar da mankeni tekmeleyen Bahri K’yi alkışladı.

Şüpheli paketi taşlayıp tekmeleyen Konyalı

"VADEMİZ GELDİYSE, GİDERİZ"

Boş olduğunu söylediği mankeni alarak polise götüren Bahri K, öncesinde röportaj verdiği gazetecinin, "Mankenin içinde bomba olabilirdi" sorusu üzerine, “Olabilir, vademiz geldiyse gideriz” diye yanıt verdi. Mankeni polise teslim eden Bahri K., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Şüpheli paketi taşlayıp tekmeleyen Konyalı