Dolar
7.2651
0.5049%
Euro
8.6098
-0.0301%
Altın
2056.21
-0.3402%
Borsa
1034.4
0%
G. Altın
479.634
0.0429%
Bitcoin
85864.27
0.3532%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Tepebaşı Belediyesi'nden çocuklara özel diş hastanesi

  Eskişehir Tepebaşı Belediyesi bir ilke imza atarak Eskişehir'in ilk Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ni hayata geçirdi.
  • 21.01.2013 - 14:42
  Tepebaşı Belediyesi'nden çocuklara özel diş hastanesi

  Tepebaşı Belediyesi nden çocuklara özel diş hastanesi #1

  Şirintepe Mahallesi’nde açılan tesis, koruyucu hekimliğin ve tedavilerin uygulanacağı, ağız ve diş sağlığı eğitimlerinin verileceği bir merkez olarak göze çarpıyor.

  AMAÇ ÇOCUKLARI KORKUTMAMAK

  İçinde çocuk oyun alanlarının bulunduğu merkezde bulunan televizyonlardan çocuklara çizgi filmler izletiliyor. Doktorlar hastanın adını okuyunca da diş muayene koltuğuna kadar çocuğa bir palyaço eşlik ediyor. Amaç çocukların diş muayenesinden korkmasının önüne geçmek, bu nedenle muayene olan her çocuğa bir de “cesaret belgesi” dolduruluyor.

  ESKİŞEHİR'DE BİR İLK

  Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir’de bir ilke daha imza attıklarını belirterek tamamen ücretsiz olarak çocukların ağız ve diş sağlığı konusunda bakım ve tedavilerinin gerçekleştirileceğini kaydetti. Ataç, ülkemizde her 10 çocuktan 9’unda diş çürüğüne, 8’inde diş eti rahatsızlıklarına rastlandığını hatırlatarak amaçlarının bunun önüne geçmek olduğunu kaydetti.

  Kendisi de diş hekimi olan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, daha sonra önlüğünü giyerek merkezdeki ilk muayeneleri gerçekleştirdi.

  Tepebaşı Belediyesi nden çocuklara özel diş hastanesi #2

  ÇOCUKLAR SAĞLIKLI DİŞLERE SAHİP OLACAKLAR

  Muayeneye gelen çocuklar da durumdan oldukça memnun. Tamamen kendileri için tasarlanmış merkezde çizgi filmler izleyen, eğitimlere katılan çocuklar bir yandan da hayatları boyunca kullanacakları sağlıklı dişlere kavuşuyorlar.

  Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 50 kişilik eğitim salonunun yanında, 6 tedavi ünitesi, panoramik ve RVG röntgen cihazlarıyla donatılmış durumda. 5 diş hekimi, 1 psikolog ve 4 asistanın görev yapacağı merkez, öncelikle sayıları 5 bini bulan ilkokul 4.sınıf öğrencilerini ağırlayacak. Bunun yanında randevu ile diş hastalığı yaşayan çocukları da aileleri randevu sistemi ile diş merkezine getirebilecek.

  Görüş Bildir