Petrol
94.65
-3.57%
Euro
18.2525
-0.81%
Dolar
17.9613
0.16%
Altın
1.026
-1.27%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
435.824
-0.52%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  THY Pilotu: Artık UFO'lara inanıyorum

  THY'de yıllarca pilotluk yapan İbrahim Bilir, yaşadığı bir olay sonrasında, UFO'lara inandığını söyledi.
  • 14.07.2015 - 14:21
  THY Pilotu: Artık UFO'lara inanıyorum

  pilot

  Türk Hava Yolları'nda yıllarca görev yaptıktan sonra son uçuşunu yaparak emekli olan kaptan pilot İbrahim Bilir, UFO'ların varlığına artık inandığını söyledi. Bilir, 5 yıl önce Osaka-İstanbul uçuşu sırasında yaşadıklarını anlattı;

  "UFO'YA İNANMIYORDUM GÖREVDE İNANDIM"

  "Osaka'dan dönüşte aynı rotada devam eden biz de dahil 4 uçağın ekibi o nesneyi gördük. Geldi üstümüze çıktı. Sağ çaprazda üstümüzde devam etti. Kuvvetli bir ışık gördük, gümüş renginde ve bakamıyorsunuz UFO'nun şeklini görmedik. Çok yakınımıza geldi. UFO'ya ben inanmıyordum, o görevde inandım. 5 senedir inanıyorum"

  İbrahim Bilir sözlerini şöyle sürdürdü:

  "3 pilot uçuyorduk. Kalkıştan 6 saat sonra 38 bin feet'te (11 bin metre) 4 uçak aynı yönde uçuyorduk. Önümdeki yine THY'nin Şangay'dan gelen uçağı, arkamdaki Lufthansa uçağı vardı. Yaklaşan kuvvetli bir ışık gördük. Çok yakınımıza geldi. Gümüş renginde ve bakamıyorsunuz; gözlerinizi açamıyorsunuz. İnanılmaz bir güç, kuvvet vardı onda. Değişik bir şey, yakıyor gözünüzü. Bizim uçaktaki her 3 pilot da gördü. O geldi üstümüze çıktı. Sağ çaprazda üstümüzde devam etti. Bunlar 35-45 saniye arasında gerçekleşti.

  ÜSTÜMÜZE GELİYORLARDI

  Dolayısıyla 4 ekip aynı anda görüyor. İşin garip tarafı herkes kendi üstüne geldiğini sanıyor. Bir kişi olsam halüsinasyon dersin ama 4 uçağın da ekibi gördü.

  THY Pilotu: Artık UFO lara inanıyorum #2

  PSİKİYATRİSTLER PİLOTU DOĞRULUYOR

  Psikiyatristler, iki kişinin aynı anda ve aynı halüsinasyonu görmesinin imkansız olduğunu belirtiyor. THY kaptan pilotlarından Selahattin Sivri 1989 yılının Ekim ayında Zürih-Antalya seferini yaparken uçan daire gördüğünü şöyle anlatmıştı:

  "Yugoslavya hava sahasında sol üstümde, 2 bin metre uzaklıkta bir cisim gördük. Önce uçak zannettik. Ancak ışık kümesi dikkatimizi çekecek şekilde keskinleşince, ne olduğunu merak ettik. Işık kümesi, 10 dakika sonra önümüze geçti. Birdenbire 3 ana renge büründü. Normal uçaktan birkaç misli büyük bir şekilde önümüzde uçmaya başladı. İstanbul kule ile bağlantıya geçtiğimizde böyle bir cisim görmediklerini söylediler. Cisim, rengarenk ışıklarını saçarak 44 bin feet'e yükseldi ve beyaz ışık topu haline dönüştü. Sonra keskin bir beyaz ışık topu halinde yükselerek kayboldu."

  NASA'ya canlı yayını kestiren cisim VİDEO

  DÜNYADA DAHA ÖNCE YAŞANAN OLAYLAR

  14 Ekim 1947, Arizona: J.L. Clark yaklaşık 3 bin metre yükseklikte, saatte 600 kilometre hızla uçarken kırmızı renkte 3 metrelik belirlenemeyen cisim gördüğünü rapor etti. Bu olay, projede yer alan ilk rapor oldu.

  -15 Kasım 1952, Fusuoka: Japonya'da P-61 tipi uçakta uçan iki pilot bir anda radarda belirlemeyen 6 cismin uçtuğunu gördüler. Bu cisimlerden sadece bir tanesinin radarda görüldüğü belirtildi.

  -4 Mart 1960, Iowa: Iowa'da uçan bir pilot elips şeklinde 3 cismin hızla yükseldiğini gördü. Pilot yanındaki fotoğraf makinası ile cisimlerin fotoğraflarını çekti. İnceleme sonrasında cisimlere fotoğraf karelerinde rastlanmadı.

  -29 Ocak 1969, Japonya: T-33 eğitim uçağı ile uçan iki Amerikan pilotu beyaz bir cisim gördüler. Elips biçimindeki bu cisimler uçağı yaklaşık 10 dakika takip etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir