Euro
9.3477
-0.43%
Dolar
7.8121
-0.76%
Altın
449.27
-1.92%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
133.610
-1.73%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C

  Tomris Oğuzalp hayatını kaybetti

  Usta oyuncu, tiyatro sanatçısı Tomris Oğuzalp sabaha karşı evinde hayatını kaybetti...
  • 28.10.2013 - 10:32
  Tomris Oğuzalp hayatını kaybetti

  Tomris Oğuzalp hayatını kaybetti #1

  Bir çınar daha yaşamını yitirdi... Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tomris Oğuzalp, bu sabaha karşı 04.30 sularında evinde yaşamını yitirdi. Oğuzalp, kısa bir süre önce beyin kanaması geçirmiş, bir süre hastanede kaldıktan sonra taburcu edilmişti. Usta sanatçı için bugün ikindi vakti İstanbul Karacaahmet'te tören düzenlenecek.

  Oğuzalp, kısa süre önce bir gazeteye verdiği röportajda, kendisine yardımlarından dolayı Başbakan'a bir can borcu olduğunu söylemiş ve 'Elden ayaktan düştüğüm için çok üzülüyorum. Artık ölmek istiyorum' demişti.

  Tomris Oğuzalp hayatını kaybetti #2

  TOMRİS OĞUZALP KİMDİR?

  Tomris Oğuzalp (d. 10 Ekim 1932 - Trabzon) tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

  Çamlıca Kız Lisesi'nin ardından, Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünden mezun olan sanatçı, 1953 yılında Sarı Zeybek ile sinema hayatına atılmış, uzun süre Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu ve yönetici olarak çalışmanın ardından, bir süre de Ankara Sanat Tiyatrosu'nda görev yapmış, daha sonra Kent Oyuncuları'nda bulunmuştur. Genellikle "kötü kadın" karakter rollerinde yardımcı oyuncu olarak rol alan Oğuzalp, aynı zamanda Çasod üyesi ve başarılı bir seslendirme sanatçısıdır. Harry Potter filminde Mrs. Weasley'i seslendirdi. Küçük Besleme dizisinde Hayriye Batuhan karakterini canlandırmıştır. 2010 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde safra kesesi ameliyatı olan sanatçı, doktoru kendisinden bölüme bir cihaz bağışlamasını isteyince biriktirdiği 20 bin TL kadar parasının üzerini kredi kartı ile tamamladı. Bunun üzerine sanatçı kredi kartı borcunu tamamlamayı başaramadı ve bir süre sonra emekli maaşına haciz konuldu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir