Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.138
0.20%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  'Tosuncuk'un eşi Sıla Aydın ifade verdi

  'Tosuncuk'un eşi Sıla Aydın ifade verdi

  Sıla Aydın, mahkemedeki ifadesinde, Mehmet Aydın'ın kendisini de mağdur ettiğini söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 22.07.2019 - 12:18

  Çiftlik Bank davasının tutuksuz sanığı Sıla Aydın'ın, Bursa Karacabey 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde talimatla verdiği ifadesi, davanın görüldüğü İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne geldi.

  Sıla Aydın, şirketin sahibi Mehmet Aydın'ın eşi olduğunu, şirket ile herhangi bir ilgisinin olmadığını belirterek, kendisin de mağdur olduğunu ifade etti.

  "HAKSIZ KAZANCIM YOK, EŞİYİM DİYE DAVALIYIM"

  Çiftlik Bank'ı bir yazılım şirketi olarak bildiğini, şirketin sahibi Mehmet Aydın'ın eşi olduğunu söyleyen Sıla Aydın, "İnsanların para yatırdığı ve bir şekilde kazanç sağladığını biliyordum. Ancak kesinlikle şirketin yönetiminde değildim. Pay sahibi de değilim. Bu şirketin nasıl işlediğini de bilmiyorum. Diğer sanıkları ise sadece ismen biliyorum. Belirttiğim gibi şirketin bir suç örgütü olduğunu bilmediğim gibi kesinlikle bir kazanç sağlamış değilim. Herhangi bir hissem de yoktur." dedi.

  Yurt dışına para çıkardığı yönündeki suçlamaları kabul etmeyen Sıla Aydın, "Mehmet Aydın'ın eşi olduğum için hakkımda iddianame düzenlenmiştir." dedi.

   Tosuncuk un eşi Sıla Aydın ifade verdi #1

  "BANKADA BİRİKEN PARAMI KULLANAMIYORUM"

  Aydın, sözlerine "Mayıs 2017 ve Ağustos 2017'de Arjantin ve Uruguay'da 15'er gün olmak üzere iki kez bulundum. Eşim Mehmet Aydın ise Türkiye'ye dönmedi. Ayrıca bizim ev almak üzere biriktirdiğimiz para, benim adıma bankadaydı. 2017 Ekim diye hatırlamadığım tarihte eşim benim hesabıma bu birikmiş parayı gönderince tedbir kondu. Şu anda parayı da kullanamamaktayım." şeklinde devam etti.

  Suçsuz olduğunu söyleyen Aydın, beraatine karar verilmesini istedi.

   Tosuncuk un eşi Sıla Aydın ifade verdi #2

  17 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

  Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 14 Mart 2018 tarihinde tutuklanmış, 2,5 ay tutuklu kaldıktan sonra 31 Mayıs 2018 tarihinde tahliye edilmişti. Soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede Sıla Aydın'ın, "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak", "Mal varlığı değerlerini yurt dışına çıkarmak" suçlarından, 7 yıldan 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması talep ediliyor.

   Tosuncuk un eşi Sıla Aydın ifade verdi #3

   Tosuncuk un eşi Sıla Aydın ifade verdi #4

   Tosuncuk un eşi Sıla Aydın ifade verdi #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir