Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
313.800
-4.07%
20ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 20 C

  Turgut Özal'ın papağanı Cabbar'a eş aranıyor

  8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın papağanı Cabbar'ı 24 yıldır ağzıyla besleyen Metin Suna, papağanına eş bulup yavru almak istiyor.
  • DHA
  • 19.12.2018 - 15:21
  Turgut Özal'ın papağanı Cabbar'a eş aranıyor

  Konyaaltı ilçesi Altınkum Mahallesi'nde oturan Metin Suna, 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünün ardından sahiplendiği 44 yaşındaki papağan 'Cabbar'a, 24 yıldır bakıyor.

  Turgut Özal'ın papağanı Cabbar'a eş aranıyor VİDEO

  TEK SIRDAŞI PAPAĞANI

  Evinde özel bir yer yaptığı Cabbar'la her gün sohbet eden Suna, papağanını ağzıyla besliyor. Ceviz ve Antep fıstığı verdiği papağanına 'baba' ve 'anne' kelimelerini söylemeyi de öğreten Suna, yalnız yaşadığı evinde tek sırdaşının papağanı olduğunu söyledi.

  Turgut Özal ın papağanı Cabbar a eş aranıyor #1

  CABBAR'A EŞ ARIYOR

  Cabbar'la aralarında sıkı bir dostluk oluştuğunu, zaman zaman eş olması için getirdiği dişi papağanlarla Cabbar'ın anlaşamadığını aktaran Metin Suna, papağanının çok kıskanç olduğunu, diğer kuşlara zarar verecek kadar sinirlendiğini söyledi. Yeniden eş arama çalışmalarına başladıklarını söyleyen Suna, “24 yıldır beraberiz, çocuğumdan ayırt etmem. Gittiğim her yere götürürüm. Cabbar'ımdan bir yavru almak isterim onun için bir dişi papağan arayışı içerisindeyiz. Bulursak anlaşabilirsek oğlum Cabbar'a eş olarak alıp besleyeceğim" dedi.

  Turgut Özal ın papağanı Cabbar a eş aranıyor #2

  MURAT ÖZDEMİR'E ELEŞTİRİ

  Özel bir televizyon kanalındaki aşçılık yarışmasına katıldıktan sonra diskalifiye edilen Murat Özdemir'in, papağanına yaptığı işkence görüntülerine de tepki gösteren Metin Suna, papağana yapılan işkencenin kabul edilebilir hiçbir yanı olmadığını söyledi. Özdemir'in 'Alkollüydüm, hatırlamıyorum' açıklamasının bahane olduğunu aktaran Suna, “O yaptığı işkenceyi kendisine çektirmek lazım. Görüntüleri izleyince tüylerim diken diken oldu. Papağanın kabiliyeti varsa konuşur, yoksa konuşturmak için böyle işkence yapılmaz" dedi.

  Turgut Özal ın papağanı Cabbar a eş aranıyor #3

  Turgut Özal ın papağanı Cabbar a eş aranıyor #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir