Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.168
0.60%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Ünlü psikiyatr aile sırlarını ifşa etmekten yargılanacak

  Ünlü psikiyatr Prof. Dr. Mansur Beyazyürek aile sırlarını ifşa etmekten yargılanacak.
  • 20.07.2014 - 10:10
  Ünlü psikiyatr aile sırlarını ifşa etmekten yargılanacak

  Ünlü psikiyatr aile sırlarını ifşa etmekten yargılanacak #1

  Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi geçinemeyen bir çifte eş terapisi yapan ve görüşmelerini belge halinde eşlerden birine veren ünlü psikiyatr Prof. Dr. Mansur Beyazyürek’in, 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına karar verdi.

  TUTTUĞU RAPOR MAHKEMEYE ULAŞINCA...

  Alkol sorunu olduğu ve geçinemedikleri için eşi B.T.T. aleyhine boşanma davası açan H.I.T. adlı kadın, dava sürecinde eşiyle birlikte terapiye gittikleri ünlü psikiyatr Prof. Dr. Mansur Beyazyürek’in tuttuğu raporun mahkemeye ulaşması sonucu soluğu savcılıkta aldı.

  TAZMİNAT DAVASI AÇILDI

  Avukatı Tuyan Çağlar aracılığıyla psikiyatr Mansur Beyazyürek’in aile ve özellikle kendi sırlarını ifşa ettiğini, eşinin talebi bile olsa özel görüşmelerini mahkemeye sunamayacağını belirten H.I.T. Anadolu Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Kadının avukatı Tuyan Çağlar ayrıca kişilik haklarının zedelenmesinden dolayı Beyazyürek’e 20 bin liralık tazminat davası açtı.

  RAPORDAKİ BİLGİLER YALAN

  Avukat Tuyan Çağlar’ın savcılığa sunduğu dilekçede, Mansur Beyazyürek’in, boşanma davasının sürdüğü Anadolu 14. Aile Mahkemesi’ne gönderdiği belgede, H.I.T’nin görüşmelerde kesinlikle söylemediği sözleri söylenmiş sözlermiş gibi lanse ettiği iddia edildi. Dilekçede, Prof. Dr. Beyazyürek’in mahkemeye gönderdiği belgede B.T.T.’nin “alkol almasının eşi tarafından sorun olarak görüldüğünü, zaman zaman alkol etkisinde değişik davranışlar göstermekle birlikte, bunun eşine karşı hiçbir zaman şiddete dönüşmediğini” ifade ettiği ve bunun eşi tarafından teyit edildiği bilgisinin de yalan olduğu vurgulandı.

  ÖZEL HAYAT İHLALİ

  Avukat Çağlar suç duyurusunda psikiyatr Beyazyürek’in bu bilgileri vererek özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini, Hasta Hakları Yönetmeliği’ne göre suç işlediğini belirtti. Bu ifade üzerine soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı takipsizlik kararı verdi.

  2 YILA KADAR HAPİS İSTEMİYLE YARGILANIYOR

  Karara itiraz eden mağdur kadının avukatı Çağlar’ın itirazını kabul eden Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi, ünlü psikiyatrın 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına karar verdi.

  KENDİNİ SAVUNDU: RAPORU EŞİ İSTEDİ, VERDİM

  Mansur Beyazyürek konu ile ilgili verdiği savunmada, çifte uygulanan bir testin sonucunu isteği üzerine kocaya verdiğini, kocanın boşanma davasına sunmasından kendisinin sorumlu olmadığını söyledi. Boşanma aşamasında olan eşler konusunda özellikle hassas olduğunu ve tecrübeli bir psikiyatr olduğunu belirten Beyazyürek, olayın kendisiyle ilintilendirilemeyeceğini iddia etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir