Euro
10.1832
0.42%
Dolar
8.6774
0.35%
Altın
491.24
0.66%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
381.200
-7.53%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Üzeri kenelerle kaplı yılan sağlığına kavuştu

  Avustralya’da yılan yakalayıcıları tarafından vücudu yüzlerce keneyle kaplanmış halde bulunan piton yapılan müdahale sonrasında kurtarıldı.
  • Haber Merkezi
  • 11.01.2019 - 18:31
  • Güncelleme : 11.01.2019 - 18:31
  Üzeri kenelerle kaplı yılan sağlığına kavuştu

  Avustralya'nın Queensland eyaleti Gold Coast bölgesinde bir evin arka bahçesindeki yüzme havuzu içerisinde vücudunun birçok yerini kenelerin kaplamış halde bir piton bulundu.

  Profesyonel bir vahşi yaşam uzmanı tarafından bulunduğu yerden alınarak, tedavi için kliniğe götürülen pitonun üzerinden 500'den fazla kenenin çıkartıldığı belirtildi.

  "SURATI OLDUKÇA BÜYÜK KENELERLE KAPLIYDI"

  Yılanı yakalayan Tony Harrison, Nike ismini verdikleri yılanın, vücudundaki kenelerden kurtulmak için havuza girmiş olduğuna inandıklarını belirtti.

  "Şüphesiz ki yılan inanılmaz derecede rahatsız durumdaydı" diyen Harrison, "Yılanın bütün suratı şiş ve benek benekti. Tüm suratı kanını emmekten ötürü oldukça büyümüş halde ola kenelerle kaplıydı" ifadelerini kullandı.

  Harrison, yılanın üzerinden keneleri çıkarmanın ‘ellerimin altında hareket eden bir torba bilye tutmak' gibi hissettirdiğini söyledi.

  Üzeri kenelerle kaplı yılan VİDEO

  Üzeri kenelerle kaplı yılan sağlığına kavuştu #1

  "KURTULAMAYABİLİRDİ"

  Konu hakkında açıklamalarda bulunan Queensland Üniversitesi'nden doçent doktor Bryn Fry, "Vahşi yaşamda yılanlar, az sayıda kene ya da diğer parazitleri vücutlarında bulundururlar ancak, böylesine büyük miktarda kenenin varlığı, yılanın hastalanmasına yol açabildiğini göstermekte. Açıkça belirtmem gerekir ki gerçekten çok hasta bir halde getirildi ve gerekli tedavi uygulanmamış olsaydı kurtulamayabilirdi" dedi.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir