Yapımcıların yeni set mekanı Muğla oldu

Yapımcıların yeni set mekanı Muğla oldu

Bünyesinde barındırdığı ören yerleri, tarihi, turistik ve kültürel mekanlarıyla her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Muğla, film yapımcıları için de doğal platoya dönüştü.

Yapımcıların yeni set mekanı Muğla oldu

RUSSELL CROWE'A SET KURULDU

Baba Ocağı'ndan Dondurmam Gaymak'a, Muhteşem Yüzyıl'dan Sürgün İnek'e çok sayıda dizi ve filme ev sahipliği yapan bölgede, son olarak Oscarlı ünlü aktör Russell Crowe set kurdu. Ardı ardına çekilen filmlerin tanıtıma büyük katkı sağladığını söyleyen Muğla Kültür Turizm Müdürü Kamil Özer, "Coğrafi yapı, iklim koşullarıyla tarihi ören yerleri ve antik kentler burayı bir açık film platosu haline getiriyor" diye konuştu.

"FİLMLE BİRLİKTE BÖLGEYE ZİYARETÇİ SAYISININ ARTACAĞINA İNANIYORUM"

Kültürel, tarihi dokunun dünyaya tanıtılması bakımından özellikle yabancı filmlerin büyük önem taşıdığını dile getiren Özer, "Crowe, bölgeye hayran kaldığını belirtti ardından da 'The Water Diviner' filmini Tlos ve Kayaköy'de çekmeye başladı. Milyonlara ulaşacak bu filmle birlikte ziyaretçi sayısının artacağına ve bölgeye önemli ölçüde katma değer sağlayacağına inanıyorum. Russell Crowe'un son filmi 'The Water Diviner'ın çekimleri, Fethiye'nin tarihi bölgeleri Kayaköy ve antik Tlos Kenti'nde devam ediyor." açıklamasında bulundu.