Euro
10.0531
0.17%
Dolar
8.462
0.28%
Altın
493.86
0.33%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
335.201
-3.26%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Yapımcıların yeni set mekanı Muğla oldu

  Tarihi mekanlarıyla ünlü olan Muğla, yapımcıların yeni set mekanı haline dönüştü. Bugüne kadar çok sayıda filmin çekildiği bölgenin son konuğu Oscarlı aktör Russell Crowe oldu.
  • 16.03.2014 - 08:59
  Yapımcıların yeni set mekanı Muğla oldu

  Yapımcıların yeni set mekanı Muğla oldu #1

  Bünyesinde barındırdığı ören yerleri, tarihi, turistik ve kültürel mekanlarıyla her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Muğla, film yapımcıları için de doğal platoya dönüştü.

  Yapımcıların yeni set mekanı Muğla oldu #2

  RUSSELL CROWE'A SET KURULDU

  Baba Ocağı'ndan Dondurmam Gaymak'a, Muhteşem Yüzyıl'dan Sürgün İnek'e çok sayıda dizi ve filme ev sahipliği yapan bölgede, son olarak Oscarlı ünlü aktör Russell Crowe set kurdu. Ardı ardına çekilen filmlerin tanıtıma büyük katkı sağladığını söyleyen Muğla Kültür Turizm Müdürü Kamil Özer, "Coğrafi yapı, iklim koşullarıyla tarihi ören yerleri ve antik kentler burayı bir açık film platosu haline getiriyor" diye konuştu.

  "FİLMLE BİRLİKTE BÖLGEYE ZİYARETÇİ SAYISININ ARTACAĞINA İNANIYORUM"

  Kültürel, tarihi dokunun dünyaya tanıtılması bakımından özellikle yabancı filmlerin büyük önem taşıdığını dile getiren Özer, "Crowe, bölgeye hayran kaldığını belirtti ardından da 'The Water Diviner' filmini Tlos ve Kayaköy'de çekmeye başladı. Milyonlara ulaşacak bu filmle birlikte ziyaretçi sayısının artacağına ve bölgeye önemli ölçüde katma değer sağlayacağına inanıyorum. Russell Crowe'un son filmi 'The Water Diviner'ın çekimleri, Fethiye'nin tarihi bölgeleri Kayaköy ve antik Tlos Kenti'nde devam ediyor." açıklamasında bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir