Euro
15.2278
-0.39%
Dolar
13.6326
0.32%
Altın
793.7260
-0.11%
Borsa
1966
0.74%
Bitcoin
503.070
-3.22%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C
  Emir Sarıgül ile Hayri İnönü'nün yetki krizi

  Emir Sarıgül ile Hayri İnönü'nün yetki krizi

  Mustafa Sarıgül'ün, Şişli Belediyesi'nde meclis üyesi olan oğlu Emir Sarıgül ile Başkan Hayri İnönü arasında yetki krizi yaşandı.
  • 06.11.2014 - 11:15

  Emir Sarıgül ile Hayri İnönü nün yetki krizi #1

  Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, önceki gün 21 şube müdürünü görevden aldı.

  SARIGÜL'ÜN YETKİLERİNİ TIRPANLAMAK İSTEDİ

  İnönü, dün de belediye meclis üyesi seçilmesinin ardından geniş yetkilerle Başkan Yardımcılığına getirdiği Emir Sarıgül'ün yetkilerini tırpanlamak istedi. İnönü'nün sadece Sosyal İşler Müdürlüğü'nü bağlayarak diğer yetkilerini aldığı Emir Sarıgül ise 29 belediye meclisi üyesi ile öğle saatlerinde toplantı yaptı.

  BAŞKANA KARŞI BİRLİK KARARI ALDILAR

  Toplantıda Sarıgül ve 29 üye Başkan İnönü'ye karşı birlikte hareket etme kararı aldı. Meclis üyelerinin Sarıgül'ün tarafına geçmesi üzerine İnönü, Sarıgül ile bir toplantı yaptı.

  HAYRİ İNÖNÜ GERİ ADIM ATTI

  Toplantının ardından İnönü'nün geri adım atarak Sarıgül'e yetkilerini geri verdiği öğrenildi. İnönü'nün görevden aldığı 17 şube müdürünü de görevlerine iade etmeyi kabul ettiği, ancak 4 şube müdürüyle çalışmayı kesin dille reddettiği öğrenildi.

  TATAVA YAPMA BAS GEÇ DEMİŞLERDİ

  30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'ye karşı birleşen bağımsızlar, MHP ve CHP'liler bazı bölgelerde adayların performansının sorgulanması üzerine "tatava yapma bas geç" sloganıyla kampanyalar düzenlemişlerdi. Şimdi ise adayın performansının sorgulanmadan oy verilen yerlerden biri olan Şişli Belediyesi yalnızca yetki krizleriyle gündeme gelebiliyor.


  Görüş Bildir