taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9015
6.5143
1483.14
93722.29
280.911
47377.24

Yıldız Tilbe eleştirilere yanıt verdi

"Ayasofya Camii ibadete açılsın" sözüyle sosyal medyayı sallayan Yıldız Tilbe, gelen tepkiler üzerine bir tweet daha attı.

Haber Merkezi | 17.03.2019 - 17:00..
Whatsapp ile paylaş
Yıldız Tilbe eleştirilere yanıt verdi

Yıldız Tilbe, Yeni Zelanda'daki iki ayrı camiye yönelik yapılan saldırılara sert bir şekilde tepki göstererek, Ayasofya'nın ibadete açılması için tweet'ler atmıştı.

Müslüman kardeşlerimiz için rahmet dileyen ve Ayasofya'nın ibadete açılmasının önünde hiçbir engelin bulunmadığına dikkat çeken Tilbe'nin tweet'leri, sosyal medyada yürüdü.

"AYASOFYA'YA SAHİP ÇIKALIM"

Dün attığı tweet'te "Fatih Sultan Mehmet boşuna mı cami yaptı orayı? Ayasofya'nın ibadete kapalı tutulması İstanbula sahip çıkamamaktır, sahibi olmayan yere göz diken çok olur, Ayasofya'ya sahip çıkalım." sözlerine yer vermişti.

Yıldız Tilbe eleştirilere yanıt verdi

"AYASOFYA İÇİN İZİN Mİ ALACAĞIZ?"

Ayasofya'nın öyle kapalı kalması için hiçbir sebep yok, fakat ibadete açılması için başta Fatih Sultan Mehmet'in vasiyeti ve Müslüman aleminin isteği ve bir sürü sayamadığım nedenden dolayı ibadete açılmalı. Açılsın, izin mi alacağız?

"BÜTÜN ŞEHİTLERİN RUHU ŞAD OLUR"

Valla bak büyük bir törenle açalım, bütün ülkelerin büyükleri gelsin yemekler dağıtılsın, Kur'an-ı Kerim okunsun çok güzel olur, bütün Osmanlı'nın ve gelmiş geçmiş bütün vatan şehitlerinin ruhu şad olur.

Yıldız Tilbe eleştirilere yanıt verdi

"DUA EDEN İNSANLARA SALDIRAN, İNSAN OLAMAZ"

Allah, Yeni Zelanda'da şehit edilenlere rahmet eylesin. Hangi dinde olursa olsun bir insanın, en savunmasız anı dua ederkendir, Allah'ın evinde, Allah'ın huzurunda, dua anında saldıranlar hiçbir dine mensup olamazlar ve insan değillerdir.

Ben herhangi biri olarak, dünyanın öbür ucunda birinin canlı yayın yaparak bir camideki savunmasız insanları katletmesine ve dünyanın öbür ucundan ülkemize dönüp Ayasofya'yı geri alıcaz sizi de halledicez demesinden bunu anlıyorum."

"SANKİ VATİKAN'I CAMİ YAPALIM DEDİK"

Açık ve net bir dille Ayasofya için bu kelimeleri kullanan şarkıcı, tweet'lerinden dolayı oldukça tepki aldı. Tilbe, kendisine eleştirede bulunanlara, "Sanki Vatikanı cami yapalım dedik." yanıtını vererek yeniden gündeme oturdu.

Yıldız Tilbe eleştirilere yanıt verdi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir