taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7339
6.3532
1507.09
103071.8
278.666
59270.23

Yunanistan yerel seçimlerini muhalefet kazandı

Yunanistan'da başkent Atina ve ikinci büyük kent Selanik'te, ana muhalefetteki Yeni Demokrasi (ND) partisinin adayları belediye başkanlıklarını kazandı.

AA | 03.06.2019 - 04:38..
Whatsapp ile paylaş

asd

Yunanistan'da bölgesel ve yerel seçimlerde, ana muhalefet merkez sağ Yeni Demokrasi (ND) partisi ülke genelinde başarı gösterdi. Ülkede seçim yarışının ikinci tura kaldığı eyalet ve bölgelerde halk, yeni yerel yöneticilerini belirlemek için sandık başına gitti.

Yunanistan İçişleri Bakanlığı'nın verilerine göre, yerel seçimlerin tamamlanmasıyla ND'nin desteklediği adaylar, 13 eyaletin 11'inin yanı sıra başkent Atina ve Selanik gibi önemli merkezlerde de seçimi kazandı.

ANA MUHALEFET GALİP GELDİ

Atina'da seçim yarışında ND'nin desteklediği Kostas Bakoyannis, oyların yüzde 65,2'sini alarak iktidardaki SYRIZA'nın adayı Athanasios Iliopoulos'a karşı yarışı önde tamamladı. Ülkenin ikinci büyük kenti Selanik'te de yine ND'nin adayı Konstantinos Zervas, yüzde 66'lık oy oranıyla yeni belediye başkanı oldu. İkinci tur sonucunda ND'nin adayları, Girit ve Kuzey Ege dışındaki tüm eyaletlerde bölge valiliklerini kazandı.

3 BELEDİYEYE TÜRK BAŞKAN

Türk ve Müslüman azınlığın yaşadığı Batı Trakya'da ise 3 Türk, belediye başkanlıklarını kazandı.

İskeçe ilindeki Mustafçova'da Rıdvan Delihüseyin, Rodop ilindeki Kozlukepir Belediyesinde de Rıdvan Ahmet belediye başkanı oldu. Rodop ilinde Hristiyan nüfusun da bulunduğu Yassıköy Belediyesi'nde Önder Mümin, Kiryakos Amucas'a karşı girdiği ikinci tur mücadelesini kazandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir