Petrol
108.97
-0.13%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
482.938
1.99%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Sunucu Eda Küçük'e göz kırpan kişi tacizden yargılandı

  Eski nişanlısının kız kardeşi olan sunucu Eda Küçük'e göz kırpan sanık Cengiz S., "Cinsel taciz" suçundan 3 bin 750 lira adli para cezasına çarptırıldı.
  • DHA
  • 11.09.2018 - 14:37
  • Güncelleme : 11.09.2018 - 15:16
  Sunucu Eda Küçük'e göz kırpan kişi tacizden yargılandı

  İstanbul Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına tutuksuz yargılanan sanık Cengiz S. ile müşteki Eda Küçük ve tarafların avukatları katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın avukatı da katılan sıfatı ile duruşmada hazır bulundu.

  Söz alan sanık Cengiz S., iddiaya konu eylemi yapmadığını, suçsuz olduğunu söyleyerek beraatine karar verilmesini istedi. Hakim Rasim Uhrağ, karar vereceğini belirterek sanığa son sözlerini sordu. Sanık Cengiz S., "Takdiri mahkemeye bırakıyorum" dedi.

  3 BİN 750 LİRA ADLİ PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI

  Mahkeme karar için kısa bir ara verdi. Aranın ardından karını açıklayan mahkeme, "Cinsel taciz" suçundan sanığı 150 gün adli para cezası ile cezalandırdı. Bu cezayı 3 bin 750 lira adli para cezasına çeviren mahkeme, hükmün açıklanmasını da 2 yıl süre ile geriye bıraktı.

  DURUŞMA SONRASI BASIN AÇIKLAMASI

  Eda Küçük ve duruşmaya katılanlar, duruşmanın ardından basın açıklaması yaptı. Adaletin er yada geç tecelli ettiğini belirten Eda Küçük, çıkan karardan memnun olduğunu söyledi.

  Sunucu Eda Küçük e göz kırpan kişi tacizden yargılandı #1

  Eda Küçük şunları söyledi: "Adalet er ya da geç tecelli ediyor. Davalarınızın peşinde olun. Biz kadınlar çok güçlüyüz. Kocaman bir aileyiz. Çıkan karardan mutluyum. Daha iyisi olabilirdi. Ben buna bile çok mutluyum. Hep beraber mücadele etmeye devam edeceğiz.

  Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi ama hiç önemli değil. Alınan ceza çok kıymetli, ben çok önemsiyorum. Kadınlar için de mücadele etmeye devam edeceğiz."

  İDDİANAMEDEN

  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Cengiz S.'nin 10 Ekim 2017 tarihinde görülen bir davanın duruşması sırasında izleyiciler arasında bulunan şikayetçi Eda Küçük'e yönelik öpücük işareti yaptığı ve göz kırptığı belirtiliyordu. İddianamede şüphelinin, "Cinsel taciz" suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyordu.

  DAHA ÖNCE DARP İDDİASIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

  Sunucu Eda Küçük'ün daha önce de kendisini darbedip hakaret ettiğini öne sürdüğü oyuncu olan eski sevgilisi Tolga Pancaroğlu ve Pancaroğlu'nun arkadaşları Adem İlker Durguner ile Deniz Evin'inden şikayetçi olmuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir