Petrol
110.88
-0.60%
Euro
16.26
0.93%
Dolar
15.59
0.74%
Altın
917.48
-0.46%
Borsa
2420
0.02%
Bitcoin
472.670
-1.10%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Kadir Topbaş'ın çılgın projesi: Yürüme Tüneli

  Kadir Topbaş'ın çılgın projesi: Yürüme Tüneli

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,Üsküdar ile Kabataş arasına yayalar için bir tüp tünel yapmayı planladıklarını açıkladı.
  • Ajanslar
  • 15.04.2016 - 19:23

  Kadir Topbaş ın çılgın projesi: Yürüme Tüneli #1

  Marmaray ve Avrasya tünelinden sonra, Avrupa ve Asya yakasını bu kez de Üsküdar ve Kabataş arasında yapılacak bir yürüme tüneliyle birbirine bağlanacak.. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclisi'ne 2015 yılında İstanbul için yapılanların yer aldığı Faaliyet Raporu'nu sundu.

  DENİZİN ALTINDAN YÜRÜME TÜP TÜNELİ

  Topbaş, İBB Meclisi'ne seslendiği konuşmasında, yönetiminin son döneminde kente yönelik yeni projelerinden de bahsetti. Topbaş'ın yapmayı planladığı projeler arasında en ilgi çekeni, Üsküdar ile Kabataş'ı denizin altından birbirine bağlayacak yürüme tüp tüneli oldu.

  "USTALIK DÖNEMİNİN MÜTHİŞ PROJESİ"

  Topbaş, 'Ustalık döneminin müthiş projesi' olarak nitelendirdiği projeyi açıkladığı sırada, Meclis'ten alkışlar ve gülüşmeler yükseldi.

  Kadir Topbaş'ın çılgın projesi: Yürüme Tüneli VİDEO

  "YÜRÜYEN BANT SİSTEMİ OLACAK"

  Üsküdar ve Kabataş noktalarının İstanbul için önemli düğüm noktaları olduğunu vurgulayan Topbaş, Boğaz'ın altından geçecek olan yürüme tüneli projesinin sunumunu, 'Nefeslerinizi tutun' diyerek yaptı.

  Kadir Topbaş ın çılgın projesi: Yürüme Tüneli #2

  Üsküdar ile Kabataş arasına yürüme tüneli yapmayı planladıklarını açıklayan Topbaş, "Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı, Taksim-Kabataş Füniküler Hattı veya deniz ulaşımıyla Kabataş'a gelen vatandaşlar, Marmaray ve Avrasya Tüp Geçidi'ne erişim sağlayabilecek. Tersi istikamette de, Üsküdar'a inen vatandaşlarımız Kabataş'a yürüyerek ulaşabilecek. Tüp geçidin içinde yürüyen bant sistemi de kuracağız. Bu sayede Asya ve Avrupa Yakası'nı bu kez de yürüme tüp geçidiyle bağlayacağız" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir