Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’ndan 51 ilde arsa fırsatı
İHA

Konut ve iş yeri arzına hizmet eden bir satış gerçekleştiriliyor.

Türkiye genelinde yapılacak satışlara online katılım da mümkün.

Arsalar vadeli ve peşinde indirim yapılarak satılacak.

Arsa alanlara kolaylık sağlanan bu satışa yoğun talep gelmesi bekleniyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Türkiye genelindeki 51 ilde, 865 muhtelif arsayı satışa çıkardığını duyurdu.

Peşin ödemelerde yüzde 20 indirim

51 ilin merkezi noktalarındaki 865 arsa, yüzde 25 peşin, 24 ay vadeyle satışa çıkacak. Bakanlık, peşin ödemelerde yüzde 20 indirim avantajı ile yatırım yapmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor.

İstanbul, Ankara, Samsun, Malatya, Mardin ve Şanlıurfa’da talepler yoğun

Özellikle ev yapmak isteyen ve iş yerine uygun arsa arayan vatandaşlar; İstanbul’da 31, Ankara’da 37, Malatya’da 139, Mardin’de 16, Samsun’da 113 ve Şanlıurfa’da 119 muhtelif arsa için gün sayıyor. Yüksek talep olan illerde katılım için başvurular başladı.

Müzayede tarihi

9-10-11 Temmuz 2024 tarihlerinde saat 10.30’da yapılacak müzayedelere online katılım da sağlanabilecek.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Konferans Salonu Mustafa Kemal Mahallesi Çankaya, ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası Küçükçekmece İstanbul’da yapılacak açık artırmaya, internetten üzerinden de emlakmuzayede.com.tr adresinden teklif verilebilecek.

“Proje yeni iş yeri veya ev almak isteyenler için çok önemli”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Halit Çelen, şu açıklamayı yaptı:

Kampanyanın yeni iş yeri veya ev almak isteyenler için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ben de Ankara’da yaşıyorum. Etimesgut’ta ya da Gölbaşı’nda arsam olsa bahçeli bir evimin olmasını isterdim. O yüzden ben de bu kampanyadan yararlanmak istiyorum.

“Şanlıurfa’ya yatırım yapmak istiyorum”

İstanbul’da tekstil işi ile uğraştığını ifade eden Gökhan Kara ise satışla ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti:

Memleket hasreti var içimizde. Doğduğumuz topraklara yatırım yapma isteğimiz var. Çok güzel bir kampanya çıktı karşımıza. Proje çok güzel olduğu için kendi iş yerimizi Şanlıurfa’ya taşımak istiyoruz.

“Çok avantajlı ödemeler var”

Malatya’dan arsa almak istediğini belirten Ayten Tüylüoğlu ise şöyle konuştu:

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın bu projesini çok değerli buluyorum. Malatya’da ev yapımına hazır arsaların 596 bin TL’ye satışa çıktığını öğrendim. Ben de bu projeden yararlanmak istiyorum. Alacak vatandaşlara tavsiye ediyorum. Çok avantajlı ödemeler var.

“Yatırım amaçlı arsa almak istiyorum”

Projeyi Kentsel Dönüşüm Başkanlığı sitesinden duyduğunu açıklayan Akgül Acar, “İstanbul’da yatırım amaçlı arsa almak istiyorum. Yüzde 25’i peşin 24 ay vade ile çok hesaplı ve karlı bir yatırım olacağını düşünüyorum.” dedi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)