Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
588.688
-1.22%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  Ekrem İmamoğlu Amanpour'a konuştu

  Ekrem İmamoğlu Amanpour'a konuştu

  CNN International'a konuşan İmamoğlu, "Testi başarıyla geçtiğimizi düşünüyorum" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 26.06.2019 - 18:00

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, CNN International'dan dünyaca ünlü gazeteci Christiane Amanpour'un sorularını yanıtladı.

  Christiane Amanpour, dünya liderlerinin yanı sıra birçok konuda gerçekleştirdiği nitelikli söyleşilerle tanınıyor.

  YOLSUZLUĞA KARŞI KOYACAĞIM

  İmamoğlu röportajında, ilk işinin yolsuzluğa karşı koymak olacağı mesajını verdi.

  "HİÇBİR GÜÇ MİLLET İRADESİNE KARŞI KOYAMAZ"

  İmamoğlu, "23 Haziran gösterdi ki, hiçbir güç milletin iradesine karşı koyamaz.  Ben bir tehdit falan değilim. Sadece her şey olması gerektiği gibi oldu." ifadelerini kullandı.

  "İSTANBUL'U KAZANAN TÜRKİYE'Yİ KAZANIR"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de daha önce defalarca röportaj yapan Amanpour, Ekrem İmamoğlu'na Erdoğan'ın mitinglerde kullandığı sözleri de hatırlattı: "İstanbul'u kazanan Türkiye'yi kazanır."

  Amanpour'un yorumunda, "Erdoğan, seçimlerde adaylardan biri olmamasına rağmen yenildi. İstanbul, Erdoğan'ın doğduğu ve politik kariyerinin başaladığı yer." ifadelerine de yer verdi.

  Ekrem İmamoğlu Amanpour'a konuştu ViDEO

  Ekrem İmamoğlu Amanpour a konuştu #1

  'ULUSLARARASI ŞİRKETLERLE İNCELENECEK'

  İmamoğlu, yolsulukla mücadele konusunda uluslararası şirketlerle birlikte denetleme faaliyetlerinin yürütüleceğini belirtti.

  Öte yandan, yolsuzluk iddialarının kişisel olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dayandığını düşünmediğini söyleyen İmamoğlu, "Söz konusu iddialar partisi ve parti yönetimiyle alakalı olabilir. Sürecin nasıl ilerleyeceği yargının meselesi, benim kişisel sorumluluğum değil." dedi.

  "BARIŞ İÇİN EL UZATMANIZ ÜLKENİN YARARINA OLACAKTIR"

  İmamoğlu ayrıca, "Erdoğan'ın, bu kavşaktan sonra önceliği olarak siyasi kazancı sürdürmeye devam edeceğine inanmıyorum. Elinizi barış için uzatmak ülkenin yararına olacaktır." ifadelerini kullandı.

   

  Ekrem İmamoğlu Amanpour a konuştu #2

  "HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK"

  Amanpour röportajını tamamlarken İmamolu'na teşekkür ederken, İmamoğlu da son söz olarak hem ünlü gazeteciye teşekkür etti hem de zeçim süreci boyunca dillerden düşmeyen slogan olan "Her şey çok güzel olacak" sözlerini, CNN International ekranlarından duyurdu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir