Euro
10.2615
-0.09%
Dolar
8.4515
-0.05%
Altın
501.36
0.04%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
391.524
-2.58%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  Osman Baydemir 'bölünelim' dedi

  Osman Baydemir 'bölünelim' dedi

  HDP milletvekili Osman Baydemir son açıklamasında açık açık bölünmeden söz etti.
  • Haber Merkezi
  • 09.05.2016 - 14:28

  Osman Baydemir bölünelim dedi #1

  İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesinin dün 14’üncü Olağan Genel Kuruluna katılan ve şubenin aynı zamanda eski başkanı olan HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, kurulda Kürtçe bir konuşma yaptı.

  BATI, DOĞUDA YAŞANANLARA 'OH OLSUN' DİYOR

  HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, bölgede yaşanan çatışmalar, operasyonlar, ölümler ve yıkımların fotoğraflarını göstererek, "Bugün bölgede yaşanan yıkım, çatışmalar ve ölümler için biz ağlarken, Türkiye’nin batısının yüzde 50-60’ı yaşananlar için ‘oh olsun’ diyor. Bu gerçeği unutmayalım ve gözümüzü bu gerçeğe kapatmayalım" dedi.

  BİRLİKTE YAŞAYAMIYORSAK KOMŞU OLALIM DAHA İYİ

  Baydemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  Biz Ankara’daki parlamentonun Kürtlerin, Türklerin, Arapların, Farsların ve ne kadar halk varsa hepsinin parlamentosu olmasını isterdik. Hem Anadolu’nun, hem Mezopotamya’nın, hem Kürdistan’ın ve hem de Türkiye parlamentosu olmasını isterdik. Hepimizin çatısı olsaydı. Ancak, o kapı Kürtlere kapandı. Biz şimdiye kadar aynı evde, aynı çatı altında bir yaşam sürdürelim istedik. İnsan bir evde birlikte yaşayamıyorsa insanlar bana göre komşu olsa daha iyidir. Şimdi durum komşuluğa doğru gidiyor.

  SON GÜNE KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

  Bu yaşanan yıkım ve zulüm iyi bir komşuluğa vesile olsun o zaman. Bu zor bir şey değil. Katalonya’da halk referanduma gidiyor. Birlikte mi yaşayalım yada komşu mu olmalım diyorlar. Yine İskoçya’da insanlar sandığa gidiyor aynı konu ile ilgili. Eğer yaşamı bizimle kardeşçe paylaşmak istemiyorlarsa bende bu halkın bir hizmetkarı olarak halkımızı yanlış bir umut vermek istemiyorum. Son günü ve saniyeye onurlu ve kalıcı bir barış için, katliamın durdurulması için mücadelemizi güçlendirerek sürdüreceğiz.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir