Euro
9.7678
0.3%
Dolar
8.1134
0.31%
Altın
464.25
0.8%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
453.011
-0.17%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C
  Otobüste taciz videosu çeken Pırıl Polat'a beraat

  Otobüste taciz videosu çeken Pırıl Polat'a beraat

  Otobüste kendisini taciz ettiğini öne sürdüğü adamın görüntüsünü internette paylaşan genç kız, hakaret davasından beraat etti.
  • Ajanslar
  • 18.04.2015 - 10:33

  taciz

  Otobüste kendisini taciz etmekle suçladığı adamın görüntülerini videoya çekerek sosyal medyada paylaşan Pırıl Polat, hakkkında açılan “hakaret” davasından beraat etti.

  Hakim, beraat kararında, “18 yaşındaki bir genç kız, hiçbir neden yokken bu şekilde bir eylemde bulunmaz” dedi.

  "ADAM BENİ YARIM SAATTİR ELLİYOR"

  Belediye otobüsünde 17 Eylül 2013 günü çekilen videoda, ayakta yolculuk yapan genç kız, hemen arkasındaki adamı cep telefonuyla görüntüleyerek bu kişi tarafından elle taciz edildiğini savunmuştu. Görüntülerdeki genç kız, “Yanımda görmüş olduğunuz adam beni yarım saattir elliyor. Evet bu p... görün. İnşallah ananı da ellemişlerdir” diyordu.

  ALKAN GENÇ KIZDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

  İzlenme rekorları kıran görüntülerin ardından Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan Alkan, savcılığa şikâyette bulundu. Yapılan soruşturma kapsamında Pırıl Polat’a dava açıldı.

  Otobüs fordçusunu ifşa etmek

  2 YIL 8 AY HAPİS İSTEMİ

  Soruşturmayı yürüten savcı, Polat’ın sövmek suretiyle Alkan’ın onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunduğu kanaatine vararak ‘hakaret’ suçundan yargılanmasını talep etti. Görüntülerin internet ortamında yayınlanması nedeniyle cezada artırım istenmesi üzerine genç kız 2 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle yargılanmaya başlandı.

  "İŞİMDEN OLDUM, İNTİHAR ETMEYİ DÜŞÜNDÜM"

  Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, şikayetçi Selahattin Alkan, “Otobüs kalabalıktı. O nedenle girişte kalabildim. Birkaç durak sonra yanımda bir genç kızın küfürlü konuştuğunu telefonuna görüntü çektiğini gördüm. Bir baktım beni çekiyor. Neye uğradığımı şaşırdım. 7 yıllık işimden oldum. Bütün hayatım alt üst oldu. İntihar etmeyi bile düşündüm” dedi.

  "ÜÇ KEZ KALÇAMI SIKTI"

  Pırıl Polat ise Alkan’ın üç kez kalçasını sıktığını belirterek “Üçüncüsünde dayanamayıp o videoyu çektim. Sonra da bana kötü davranırlar diye hemen otobüsten indim. Görüntüyü Instagram'da arkadaşlarımla paylaştım. İnternette ben yaymadım” sözleriyle kendini savundu.

  Hâkim, 18 yaşındaki genç kızın hiçbir neden yokken bu eylemi gerçekleştiremeyeceğine dikkat çekerek ceza verilmesine yer olmadığı kararını verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir