Petrol
99.07
-0.53%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
0.00%
Bitcoin
431.750
-1.96%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Bulgur nasıl üretilir ve faydaları nelerdir

  Türk yemek kültürünün vazgeçilmezlerinden olan ve sağlık açısından tüketilmesi önerilen bulgur, üretim aşamasında görsel bir şölen sunuyor.
  • Haber Merkezi
  • 11.09.2017 - 12:11
  Bulgur nasıl üretilir ve faydaları nelerdir

  Fabrikalarda büyük bir özen ve emekle işlendikten sonra lezzetli yemeklere dönüşen bulgur, eşsiz tadı ve rengini güneş altında kurutulmasından alır.

  Bulgur nasıl üretilir ve faydaları nelerdir #1

  Fabrikalarda büyük kazanlarda haşlanan buğdaylar traktörlerle serim alanlarına getirilerek, güneş altında kurumaya bırakılır.

  Bulgur nasıl üretilir ve faydaları nelerdir #2

  Bulgurlar, kurutma işlemi sırasında traktörlere takılan özel aletlerle belirli aralıklarla karıştırılırken ortaya ilginç desenler çıkıyor.

  Bulgur nasıl üretilir ve faydaları nelerdir #3

  BULGURUN FAYDALARI

  Yüksek karbonhidrat değeri nedeni ile enerji verici özelliğe sahiptir. Özellikle okul çağında ki çocukların vücut direncini korumaları ve enerjik olmaları açısından çok değerlidir. İçerisindeki lif özelliği sayesinde kanda yağ oranını düşürür ve kötü kolesterolün kontrol altına alınmasına yardımcı olur. B1 vitamini sinir ve sindirim sistemi için en önemli vitaminlerden birisidir.

  Bulgur nasıl üretilir ve faydaları nelerdir #4

  Hamilelik döneminde bulgur tüketilmesi bebeklerin zeka gelişimine yardımcı olur. Aynı zamanda anne sağlığını korumaya yardımcı olur.

  KALP KRİZİ VE BEYİN KANAMASI RİSKİNİ AZALTIR

  Düzenli olarak bulgur tüketilmesi kan şekerinin kontrolde kalmasını sağlayabilmektedir. Ayrıca kötü kolesterolün yükselmesini de engelleyerek damar sağlığının korunmasını sağlar. Bu sayede hem kalbe hem de beyine giden damarları tıkanmalara karşı korur. Böylece kalp krizi riskini ve beyin kanaması riskini azaltmaktadır.

  Bulgur nasıl üretilir ve faydaları nelerdir #5

  KİLO VERMEYİ KOLAYLAŞTIRIR

  Bulgurun diğer bir özelliği kilo vermeyi kolaylaştırmasıdır. Protein açısından çok zengin olan bulgur doyurucu bir besin kaynağıdır ve bu yüzden uzun süre açlık hissini bastırabilir. Aynı zamanda diyet döneminde olan kişiler düzenli olarak tüketmektedir, çünkü bulgur bol miktarda doymamış yağlar içerdiği için kilo almaya neden olmaz.

  Bulgurun güneşle dansı VİDEO

  Bulgur nasıl üretilir ve faydaları nelerdir #6

  Bulgur nasıl üretilir ve faydaları nelerdir #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir