Petrol
94.14
-1.01%
Euro
18.2208
-0.18%
Dolar
17.9618
0.02%
Altın
1.025
-0.22%
Borsa
2885
0.98%
Bitcoin
435.386
-0.33%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Çizilen gözlük camları evde nasıl tamir edilir

  Güzel ve pahalı güneş gözlüğünüzün camı çizildi diye yenisini almanız gerekmiyor.
  • 10.07.2013 - 15:49
  Çizilen gözlük camları evde nasıl tamir edilir

  Çizilen gözlük camları evde nasıl tamir edilir #1

  Güneş gözlüğünüzü her ne kadar kabında taşımaya özen gösterseniz de bazen yakanıza bazen de başınıza takarsınız. Onu orada unutup işinize dalarsınız ve gözlüğünüz yere düşer, camında çizikler oluşur. Bu çiziklerden kurtulmanın bazı yolları vardır.

  CAMSİL

  Evinizde ya da işyerinizde kullandığınız camsili gözlük camınızın önüne ve arkasına sıkın. Bir bez yardımıyla, camlarınızı ovalayın. Bu bezin cam bezi olması tavsiye edilir. Daha sonra gözlük camlarınızı durulayın. Çiziklerin yok olduğunu göreceksiniz. Bu durumlarda bulaşık deterjanı da kullanılabilir. Ama bazı bulaşık deterjanlarında bulunan leke çıkarıcı küçük parçacıklar camın daha çok çizilmesine sebep olacağı için bu yöntem her zaman kullanılmaz.

  MOBİLYA CİLASI

  Camlarınızı mobilya cilası ile temizleyebilirsiniz. Sonrasında sabun ve su ile mutlaka yıkayın.

  SİGARA KÜLÜ

  Sigara kullanıyorsanız ya da beraber yaşadığınız kişilerden kullananlar varsa camlarınızı sigara külüyle de çiziklerden temizleyebilirsiniz. Gözlük camlarınızı sigara külü ile ovalayın. Bu işlem ile küçük çiziklerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

  Size bu yöntemler riskli geldiyse bir saatçiye gidip burada saat camları için kullanılan ince zımparayla camlarınızı temizletip daha sonra da parlatabilirsiniz. Gözlük camlarınızın ilk günkü gibi olduğunu göreceksiniz.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir