Euro
9.7674
0.29%
Dolar
8.1104
0.27%
Altın
463.87
0.72%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
450.994
-0.28%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 14 C

  Direkt mesaj - DM nedir

  Navigasyon çubuğunda açılan menüde yer alan Direkt Mesajlar seçeneğine tıklayarak ulaşabilirsiniz
  • 17.04.2013 - 15:09
  Direkt mesaj - DM nedir

  Direkt mesaj - DM nedir #1

  Direkt mesajlar yalnızca gönderen kişi ve alıcı tarafından görülebilen özel tweetlerdir.

  Twitter’da bizi takip etmeyen birisine direkt mesaj (sadece onun görebileceği) atamıyoruz. Eğer sizi Sertap Erener Twitter’da takip etmiyorsa ona direkt mesaj atamazsınız. Twitter’da direkt mesaj atacağımız kişinin bizi mutlaka takip etmesi gerekiyor. Twitter ana sayfanızdan yazdığınız mesajlar ise sizi izleyen tüm "Follower" listenize gidecektir, bunu da unutmamak gerekir. Birisine özel mesaj göndermek istiyorsanız aşağıdaki aşamaları takip etmeniz gerekiyor. Twitter’ da bir kişiye Direkt Mesaj (Direct Message) göndermenin birkaç yolunu bulabiliriz. En basit şekilde direkt mesaj göndermek için kendi hesabımızın ana sayfasında yer alan Direct Messages düğmesine tıklayalım. Bu düğmenin yeri aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

  Direkt mesaj - DM nedir #2

  Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

  Direkt mesaj - DM nedir #3

  Mesajımızı kutucuğa yazarak Send … a direct message. kısmındaki boşluğa mesajı göndermek istediğimiz kişinin adını yazıyoruz. Burada 140 karakterden daha uzun mesaj yazamayacağımızı hatırlatalım.

  Direkt mesaj - DM nedir #4

  Send butonuna tıklayarak mesajımızı gönderebiliriz. Böylece yazdığınız mesaj o kişinin Twitter’ındaki “Inbox - Gelen Kutusu” bölümüne gidecektir.

  Direk mesaj göndermenin başka bir yöntemi de mesajı göndereceğimiz arkadaşımızın profiline girerek Lists butonunun yanında yer alan Ayarlar butonuna tıkladıktan sonra "Direct message - Direkt Mesaj" yazısına tıklayarak da aynı sayfaya ulaşabilir ve mesajımızı atabiliriz.

  Direkt mesaj - DM nedir #5

  Direk mesaj göndermenin alternatiflerinden biri diğeri de takip ettiğimiz kişilerin “Tweet” lerinden yararlanmaktır. Ana sayfamızda gördüğümüz “Tweet”leri paylaşan kişinin adına tıkladığımızda açılacak sayfanın Ayarlar butonundan Direkt Mesaj düğmesine tıklayarak mesajımızı gönderebiliriz.

  Direkt mesaj - DM nedir #6

  Bu işlemden sonra yapmamız gereken tek şey mesajımızı yazıp "Send - Gönder" düğmesine tıklamaktır.

  Direkt mesaj - DM nedir #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir