Petrol
96.36
-0.30%
Euro
18.3035
0.03%
Dolar
17.8903
-0.33%
Altın
1.035
0.39%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
416.704
-3.02%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Atatürk'ün mücadelesi ve hayatı tek kitapta

  Derin ve kapsamlı araştırmalarıyla tanıdığımız İpek Çalışlar, Latife Hanım ve Halide Edib biyografilerinden sonra Atatürk'ün hayatını kaleme aldı.
  • Haber Merkezi
  • 10.09.2018 - 14:08
  • Güncelleme : 10.09.2018 - 15:26
  Atatürk'ün mücadelesi ve hayatı tek kitapta

  İpek Çalışlar, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Mustafa Kemal Atatürk Mücadelesi ve Özel Hayatı'nda Ali Rıza Efendi'nin Zübeyde Hanım'a sevdalanmasını, nikahlandıkları günü; doğumundan itibaren Mustafa Kemal'in hayatını yepyeni bilgiler ışığında yazdı.

  ROMAN TADINDA

  Bu kitapla Selanik'teki hayatlarının ve Pembe Ev'in hikayesini Zübeyde Hanım'ın anlatımından okurken, tapu belgelerinden yaşadıkları mahalleyi ve sahip oldukları evleri keşfedecek, kitaptaki krokiyle Selanik'teki Atatürk'ün hayatıyla bağlantılı önemli mekanları daha kolay bulup gezeceksiniz.

  Çalışlar'ın roman akıcılığında kaleme aldığı “Mustafa Kemal Atatürk Mücadelesi ve Özel Hayatı”, Mustafa Kemal'in yaşadığı yerlere yapılan yolculuklara, tanıklıklara ve belgelere dayanıyor.

  Atatürk ün mücadelesi ve hayatı tek kitapta #1

  ZENGİN KAYNAKÇA

  Anlatıya eşlik eden fotoğraflar ve zengin kaynakçasıyla benzersiz olan bu biyografi, Mustafa Kemal’in özel hayatını ve mücadelesini bir arada inceliyor. İlk sevdalanmalarını ve tuttuğu ilk anı defterini kız kardeşi Makbule'nin anlatımlarından öğrendiğimiz kitapta, duygu ve düşünce dünyasını ise bizzat Mustafa Kemal’in kendi kaleminden okuyoruz.

  FARKLI BİR ATATÜRK PORTRESİ

  Annesine yazdığı 1919 tarihli bir mektupla ülkenin başına geçme sürecine tanıklık ederken; cepheden yazdığı bir mektupla da arkadaşı Madam Corinne'den roman isteyen, Trablusgarp çölünde savaşan askerleri için beyaz örtülü, çatal bıçaklı sofralar hazırlatan farklı bir Mustafa Kemal’le tanışıyoruz.

  Atatürk ün mücadelesi ve hayatı tek kitapta #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir