Euro
10.3745
1.04%
Dolar
8.5565
1.03%
Altın
513.66
1.07%
Borsa
1.44
-0.96%
Bitcoin
343.066
1.29%
20ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 20 C
  Balıkçı ve Oğlu romanıyla gerçeğe dönüşen gençlik hayali

  Balıkçı ve Oğlu romanıyla gerçeğe dönüşen gençlik hayali

  Zülfü Livaneli’nin sıradan bir Egeli aile ile göçmenlerin yollarının kesiştiği dokunaklı ve güncel hikâyeyi işleyen yeni romanı Balıkçı ve Oğlu, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda yerini aldı.
  • Haber Merkezi
  • 02.06.2021 - 12:22
  • Güncelleme : 02.06.2021 - 16:59

  Zülfü Livaneli’nin Ege’nin sakin sularında geçen ve çağın kanayan yarası göçmenlik başta olmak üzere pek çok soruna değindiği yeni romanı Balıkçı ve Oğluİnkılâp Kitabevi etiketiyle edebiyatseverlerle buluştu.

  "Ortaokuldayken denizde yaşama hayaliyle evden kaçıp, iki ay balıkçı sandalında çalışmışlığım bile var" diyerek deniz tutkusunu dile getiren Livaneli, yeni romanında okurunu Ege kıyılarında balıkçı bir ailenin hikâyesine ortak ediyor.

  GÖÇMENLİĞE İNSANİ BİR BAKIŞ

  Tutkusuyla Ernest Hemingway’e, çevre duyarlılığı ile Halikarnas Balıkçısı’na selam gönderdiği romanında günümüzün en önemli problemlerinden biri olan göçmenlik sorununu insani bir bakış açısıyla ele alan usta edebiyatçı, toplumu değiştiren ve şekillendiren trajedileri de merceğine alıyor.

  Balıkçı ve Oğlu romanıyla gerçeğe dönüşen gençlik hayali #1

  Satın almak için tıklayın:

  Sayfa: 140

  GERÇEĞİN SAF ÖZÜ...

  Romanda balıkçı Mustafa ve Mesude’nin o güne dek televizyonlarda şahit oldukları haberlerden ibaret olan göçmenler”in hayatları, Livaneli’nin kalemi ve gerçeğin saf özüyle sayfalarda yerini alıyor. Kitabın sonunda ise okurları, usta edebiyatçıyla yapılan özel bir söyleşi bekliyor.

  Balıkçı ve Oğlu romanıyla gerçeğe dönüşen gençlik hayali #2

  ÇAĞIN EDEBİ FOTOĞRAFI

  Zülfü Livaneli, yeni romanıyla çağın adeta edebi bir fotoğrafını çekiyor. Romanla gerçek hayat arasında sıkı bir ilişki olduğunu belirten Livaneli yeni kitabında toplumsal sorunlara en hassas haliyle yaklaşıyor.

  Usta edebiyatçı, göçmenlerin bir bilinmeze doğru canları pahasına göze aldıkları yolculuğu ve hayatta kalma çabalarını incelikle seçtiği tasvirlerle okurun zihninde capcanlı bir anlatı oluşturarak ele alıyor.

  Ergül Tosun

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir