Petrol
111.21
0.23%
Euro
17.2739
-0.13%
Dolar
16.0944
0.12%
Altın
965.98
-0.03%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
480.827
1.92%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Duygusal ve politik etkilerle: Tom Amca'nın Kulübesi

  Dünya Edebiyatı Klasikleri’nden biri olarak kabul edilen Tom Amca'nın Kulübesi, yarattığı duygusal ve politik etkilerle yalnız edebiyata değil, ABD tarihine de damgasını vuran bir roman.
  • Özel İçerik
  • 08.09.2018 - 10:01
  Duygusal ve politik etkilerle: Tom Amca'nın Kulübesi

  Duygusal ve politik etkilerle: Tom Amca nın Kulübesi #1

  İlk kez yayınlandığı 1852 yılında devrimci ve yenilikçi niteliğiyle büyük tepki toplayan, beyazların egemenliğini sürdürdüğü on dokuzuncu yüz yıl Amerika'sının utanç verici kölelik kurumu karşısındaki tutumunu acımasızca, ayrıntılarıyla gözler önüne seren bir başyapıt olan Tom Amcanın Kulübesi kitabıyla Stowe’un, Amerika'da köleliğin kaldırılmasında büyük etkisi olduğu söylenti halinde yayılmıştır.

  Duygusal ve politik etkilerle: Tom Amca nın Kulübesi #2

  (Harriet Beecher Stowe)

  TOM AMCA'NIN KULÜBESİ

  Bu kitap, köleliğin korkunçluğunu, insan doğasına aykırılığını, ahlaki ve dini yanlışlığını dile getiriyor. Nasıl bir yaşam sürerlerse sürsünler, bütün kölelerin ortak noktası şudur: Özgürlükleri ve gelecekleri yoktur. Mal olarak alınıp satılan, ailelerinden koparılan insanlardır onlar; kimi çocuklar, bu yazgıdan kurtulmaları için doğar doğmaz öldürülürler.

  On dokuzuncu yüzyıldaki kölelik koşulları göz önünde bulundurularak okunması gereken romanda, yazar, köleliği beyazların sorunu olarak ele alırken, zencilerin çektiği ıstırap ve sıkıntıları ön planda tutuyor. Onlara özellikle Tom Amca başta olmak üzere, ahlaklılık, yumuşaklık ve inançla donatılmış bir insanlık gücü bağışlıyor…

  Duygusal ve politik etkilerle: Tom Amca nın Kulübesi #3

  Tom Amca'nın Kulübesi

  Harriet Beecher Stowe

  Can Yayınları

  S.: 536

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Damla Karakuş

  damla.karakus@ensonhaber.com

  Instagram: biyografivekitap


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir