Petrol
94.04
-0.65%
Euro
18.2508
0.05%
Dolar
17.9312
0.11%
Altın
1.023
0.08%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
416.896
1.02%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Erhan Afyoncu’nun Kısa Osmanlı Tarihi kitabı

  Erhan Afyoncu’nun Kısa Osmanlı Tarihi kitabı

  Tarihçi Erhan Afyoncu ‘Herkes İçin Kısa Osmanlı Tarihi’ kitabında koca İmparatorluğun öyküsünü anlatıyor.
  • Haber Merkezi
  • 16.12.2017 - 10:15

  Milli Savunma Üniversitesi Rektörü tarihçi Erhan Afyoncu’nun “Kısa Osmanlı Tarihi” çalışması geçtiğimiz Kasın ayında Yeditepe Yayınları etiketiyle kitap raflarında yerini alarak okuyucularla buluştu.

  ÜÇ KITAYA HÜKMEDEN İMPARATORLUK

  Osmanlı tarihinin iyi bilen tarihçilerin başında gelen Afyoncu’yu televizyon programlarında sık sık görmek mümkün. Ünlü tarihçi bu değerli kitabında Osmanlı İmparatorluğu’nu 1302’den alıp 1922 yılına kadar olan süreci ele alıyor. Türklerin Anadolu’ya gelişiyle başlayan yeni siyasal ve sosyal yapılanma aynı zamanda yeni bir devletin de doğuşunu hazırlayan ana denklem olmuştur. Türkler Anadolu’nun kapılarını açarak burayı yurt edinmeye başladılar. Anadolu Selçuklu Devleti’nin devamı olan Osmanlı İmparatorluğu tam 600 sene üç kıtaya hükmeden tek devlet olma özelliğini de hep korumuştur.

  Erhan Afyoncu’nun Kısa Osmanlı Tarihi kitabı #1

  TÜRKLERİN ANADOLU'YA YERLEŞMESİ

  Erhan Afyoncu Türk ve dünya tarihi için fevkalade önem arz eden Türklerin Anadolu topraklarına yerleşmesiyle başlayan yeni bir tarih yazıcılığının başlangıç noktası sayılan olaylar bütününü, kitabın ilk sayfalarında okurlarına hatırlatıyor. Afyoncu, İmparatorluğun uzun soluklu hikâyesini ele aldığı konu başlıklarıyla açıklığa kavuşturuyor. Osmanlı Devleti’nin içinde bulunduğu sosyal, kültürel ve ekonomik sorunların temelinde yatan kargaşalar ve isyanların bu devleti ne kadar uğraştırdığına tanık olacaksınız.

  Erhan Afyoncu’nun Kısa Osmanlı Tarihi kitabı #2

  Türklerin Anadolu'ya yerleşmesi

  TARİHİN DERİNLİKLERİNDE YATAN SORUNLAR

  Celali İsyanlarının sebep olduğu can ve mal kayıpları dönemin trajik olayların ana bileşenini oluşturmuştur. Usta tarihçi, sadece Osmanlı’nın tarihini anlatmakla kalmıyor, sosyo-kültürel çerçevesinde toplumda infial yaratan sorunların kökenine iniyor. Günümüz dünyasının konjoktürel politikasını analiz etmenin ipuçları tarihin derinliklerinde yattığı konusunda hepimiz hemfikiriz.

  Erhan Afyoncu’nun Kısa Osmanlı Tarihi kitabı #3

  1596-1610 yıllarında yaşanan Celali İsyanları

  Kitapta birçok önemli konu mevcut. Sultan Abdülhamit devri, bir döneme damgasını vurmuş İttihat ve Terakki, Çanakkale Savaşı, Sevr Antlaşması, Kırım Harbi ve daha birçok güncel ve eski olayları farklı perspektiften okuyacaksınız. Tarihimizi doğru bilir öğrenirsek geleceğe de o doğrultuda ilerleyeceğimizi düşünüyorum.Erhan Afyoncu’nun Kısa Osmanlı Tarihi kitabı #4

  Ünlü tarihçi, yazar Erhan Afyoncu

  Erhan Afyoncu’nun roman tadında yazdığı Osmanlı’nın Kısa Tarihi kitabı herkesin okumasında yarar görüyorum.

  Yazar: Erhan Afyoncu

  Yayınevi: Yeditepe Yayınları

  Baskı yılı: 2017

  Türü: Tarih

  Dili: Türkçe

  Syf: 288

  Kitabı satın almak için aşağıdaki linki tıklayın:

  İDEFİX

  Kitap sayfası için iletişim: ergul.tosun@ensonhaber.com

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir