Euro
10.1421
0.05%
Dolar
8.5416
-0.08%
Altın
499.06
0.46%
Borsa
1.361
0%
Bitcoin
343.195
0.08%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  'Heretikler' kitabı okurlarla buluştu

  Eğlenceli ve aydınlatıcı çizimler ile samimi, akıcı ve içten anlatımı bir araya getirmeyi başaran, Alfa Yayınları’ndan çıkan 'Heretikler' bize dönemin tarihinin ve felsefesini anlatıyor.
  • Haber Merkezi
  • 14.02.2018 - 09:18
  'Heretikler' kitabı okurlarla buluştu

  Kimi zaman aforoz edilme, hapse atılma, kimi zamansa ölüm tehlikesini hiçe sayıp otoriteye başkaldıran on yedinci yüzyıl düşünürlerinin heyecan verici öykülerini usta bir şekilde aktarıyor.

  Heretikler modern felsefenin ve bilimin kuruluş öyküsünü çizgi roman tarzında aktaran eşsiz bir giriş kitabı! Soyut ve karmaşık düşünceleri içten, esprili ve açık bir şekilde dile getirmeyi başarıyor.

   Heretikler kitabı okurlarla buluştu #1

  Galileo ve Descartes’tan Spinoza, Locke, Leibniz ve Newton’a kadar uzanan çizgide mücadeleci ve ezber bozan filozoflar dünyaya, kendimize ve topluma bakış açımızı baştan aşağı değiştirmişlerdir.

  Evrenin merkezinin dünya olduğu, kralların ilahi hükmetme hakkına sahip olduğu bir dünyada, doğa, din, politika, bilgi ve insan düşüncesi hakkında yepyeni şeyler söylemeye cesaret ederek yeni dünyanın inşasına çok büyük katkıda bulunmuşlardır.

  Yazarlar: Steven Nadler & Ben Nadler

  Yayınevi: Alfa Yayınları

  Çeviren: Abdullah Yılmaz

  Türü: Felsefe

  Baskı yılı: 2018

  Syf: 185

  Kitabı satın almak için linki tıklayın:

  Kitap Yurdu

  Kitap sayfası için iletişim: ergul.tosun@ensonhaber.com

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir