Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
701.294
1.14%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  Nazan Bekiroğlu'ndan yeni kitap

  Yazarın 'Yerli Yersiz Cümleler' eseri Timaş Yayınları tarafından yayımlandı.
  • Haber Merkezi
  • 20.01.2018 - 09:54
  Nazan Bekiroğlu'ndan yeni kitap

  Edebiyatımızın önmeli kadın yazarlarından Nazan Bekiroğlu'nun yeni kitabı Yerli Yersiz Cümleler geçtiğimiz günlerde kitap raflarında yerini aldı. Pek çok esere imza atan Bekiroğlu, üretmeye devam ediyor.

  Bu kitap önce “Yersiz Cümleler” adıyla tasarlandı. Niyetim sağda solda kalmış ve hiç yayınlanmamış onca cümleyi bir araya getirmek, bir bakıma onlardan kurtulmaktı. Fakat cümle bu. Bir kez kapısından girince gazete ve dergilerde kalmış yazıları da taradım. Derken hızımı alamadım, bütün kitaplarımı okudum yayımlandıklarından sonra ilk kez, “Yerli Cümleler”e de el attım.

  Nazan Bekiroğlu ndan yeni kitap #1

  Sonra?

  Bütün cümleler yerli-yersiz birbirine karıştı. Böylece binlerce cümleyle baş başa kaldım. Hepsini mümkün mertebe temalara ayırarak bir senaryo dâhilince sıralamaya çalıştım. İçlerinde nerede, ne zaman, nasıl yazdığımı bugün gibi hatırladıklarım vardı, avucumun içine mıh gibi çakılmış olanlar. Ve hiç de hatırlamadıklarım. Bana öyle karanlık geldiler ki. Bunları ben mi yazmışım, sahi, ne zaman? Neden yazdığımı unutmuşum çünkü, hiç unutmayacağım sandığım şeyi.

  Nazan Bekiroğlu ndan yeni kitap #2

  Nazan Bekiroğlu

  Üstelik tahmin etmediğim bir şey daha oldu ve yerinden edilen, bağlamından kopan cümleler yeni manalarla yüklendi, bambaşka tasniflere girdi. Yerinde doğaya ilişkin bir cümle aşk bahsine uygun düştü örneğin, yazıya ait olan insanlığa. Yeni bir okuma, dahası yeni bir yazma.

  Yazar: Nazan Bekiroğlu

  Yayınevi: Timaş Yayınları

  Dili: Türkçe

  Syf: 464

  Kitabı satın almak için linki tıklayın:

  İdefix

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir