Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
320.923
-0.33%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Osmanlı’dan Cumhuriyet’e savrulan hayatlar

  Romanlarında tarihin içinden birbirinden özel isimleri okurlarla buluşturan Tuna Serim’in yeni kitabı Kahraman, Şehit ve Hain, kitabevi raflarındaki yerini aldı.
  • Haber Merkezi
  • 23.06.2021 - 15:00
  • Güncelleme : 23.06.2021 - 15:58
  Osmanlı’dan Cumhuriyet’e savrulan hayatlar

  Osmanlı’dan Cumhuriyet’e uzanan tarih aralığında mücadele eden beş adamın hikâyesini anlatan Kahraman, Şehit ve Hain aynı zamanda yılmadan, yorulmadan direnen bir milletin de hikâyesidir…

  OSMANLI'NIN SON DÖNEMLERİ

  Osmanlı’nın son dönemi, dev bir ülkenin çöküşü ve bitişi... Aynı yıllarda tarih sahnesinde göze batmaya başlayan beş delikanlı... Vatanını seven, kahramanlığa aç beş genç adam... Zühtü; zorluklara aldırmadan Harbiye’ye girmiş.

  Yakışıklı, gözü pek ve vatanı uğruna ölmeye hazır. Rahmi; yiğit, çekici ve savaşçı bir erkek... Korku nedir bilmiyor. Ethem (Çerkez); doğuştan savaşçı... Tek tutkusu ordulara komuta ederek adını tarihe yazdırmaktır.

  KENDİNE ÖZGÜ BİR KAHRAMAN

  Halil (Kut-ül Amare kahramanı Halil Paşa); nevi şahsına münhasır biri... Doğuştan kahraman. Mustafa Kemal; savaşın harlı ateşinin içinde cumhuriyet düşü kuran bir asker.

  Osmanlı’dan Cumhuriyet’e savrulan hayatlar #1

  Satın almak için tıklayın:

  Sayfa: 392

  SOLUKSUZ BİR ROMAN

  Araştırmacı-gazeteci Tuna Serim’in kaleme aldığı bu roman, savaşın çapraz ateşinde mücadele veren beş adamın dönüşen kaderlerini Osmanlı’dan Cumhuriyet’e uzanan bir tarih aralığında aktarıyor.

  Osmanlı’dan Cumhuriyet’e savrulan hayatlar #2

  TÜKENMEYEN UMUTLAR

  Aşklar, kıskançlıklar, maceralar, çatışmalar, kazanımlar, kayıplar ve en önemlisi de tükenmek bilmeyen umutlar... Yıkılmış bir imparatorluktan genç bir cumhuriyet inşa etmek hiç kolay olmadı. Kahramanlar haine dönüştü bazen, hainler de...

  Ergül Tosun

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com


  Görüş Bildir