Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.007
0.35%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Samet Öztürk'ün 'Kitap Sevdası' kitabı raflarda

  Yazar Samet Öztürk'ün kitabı, Neva Yayınları etiketiyle okuyucularla buluştu.
  • Haber Merkezi
  • 15.01.2018 - 08:58
  Samet Öztürk'ün 'Kitap Sevdası' kitabı raflarda

  Genç yaşata yazarlığa başlayan Samet Öztürk, 1987 Yogoslavya doğumlu. Yazarların, akademisyenlerin yazılarını, kitaplarını yayına hazırladı. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazılar kaleme aldı.

  Öztürk'ün geçtiğimiz günlerde raflarda yerini alan kitabında, okumaya olan aşkını ve savdasını anlatıyor. Kitap okumanın öneminden bahseden Öztürk, bunun erken yaşta benimsenmesi gereken bir eylem olarak görüyor.

  Kitaplara dair güzel betimlemelerin yer aldığı Kitap Sevdası, yazarın deneme tarzından kaleme aldığı güzel yazılardan oluşuyor. Öztürk'ün ilk kitabı olmasına rağmen harika bir iş çıkarttığını da belirtmiş olalım.

  Samet Öztürk ün Kitap Sevdası kitabı raflarda #1

  KİTAPLARDAN KURULAN DÜNYA

  Bazen bir sahaf dükkanında bazen eski bir evde, bazen bir sınıfta, bazen bir köyde, bazen bir handa, bazen bir kitap mağazasında, bazen de bir manastır kitaplığında sürüyor bu seyir. Mümkün olduğunca, kitabın ulaştığı her yerin kapısı çalınıyor. Kitaplara dair gerçekliklerden, kurgulardan ve ikisi arasındaki orta yoldan müteşekkil; selüloz, hamur ve rutubet kokulu bir çalışma çıkıyor karşınıza.

  Kitaplar aleminden taşan öyküler bir şişeye tıkılıp ummana savrulmuş, döne dolaşa avuçlarınıza kadar ulaşmış. Kitapların sessiz gürültüsüne hanenizde, kitaplığınızda ve gönlünüzde yer açmak isterseniz, “Kitap Sevdası”nı daha fazla bekletmemenizi öneririz.

  Yazar: Samet Öztürk

  Yayınevi: Neva Yayınları

  Yayım yılı: 2017

  Türü: Öykü

  Syf: 357

  Kitabı satın almak için linki tıklayın:

  İdefix

  Ergül Tosun

  Kitap sayfası için iletişim: ergul.tosun@ensonhaber.com


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir