Virginia Woolf'un yazarlık önerileri tek kitapta: Yazarlık Dersleri
Haber Merkezi

Virginia Woolf’un günlükleri, kurgusal metinleri ve denemelerinden özel alıntılarla, incelikle kurgulanan eser, Woolf’u gerçek bir sınıfta, ders anlatırken hayal etme fırsatı sunuyor okura.

Yazar adaylarına disiplinli olmayı öğütleyerek onları motive ediyor. Her bölümün sonunda Woolf’un kendi yazı alıştırmalarından seçtiği örneklerle tavsiyelerini destekliyor.

"SADECE YAZIN..."

Dünya edebiyatına yön vermiş bir kalemin izinde; yazmak ve yaratmak üzerine yol gösteren Virginia Woolf’tan Yazarlık Dersleri, gözden geçirilmiş yeni baskısıyla “kendine ait bir oda”nın kapısını aralıyor. Woolf coşku dolu bir sesle, "Sadece yazın…" dedi.

Virginia Woolf'un yazarlık önerileri tek kitapta: Yazarlık Dersleri

Sayfa: 144

"HER TÜRLÜ KELİMEYİ KULLANIN"

"Saçmalayabildiğiniz kadar saçmalayın. Aptal olun, duygusal olun, Shelley’yi taklit edin. İçinizden gelen her sese kulak verin, dizginleri anlık arzulara bırakın. Dilbilgisi kurallarını, edebi ön kabulleri ve söz dizimine dayalı kuralları boş verin. Kırın, dökün, devirin. Kendi keşfiniz olsun olmasın, her türlü kelimeyi kullanın."

Virginia Woolf'un yazarlık önerileri tek kitapta: Yazarlık Dersleri

Virginia Woolf’

"SEVİN, ÖFKELENİN"

"Nazım veya nesir biçiminde ya da aklınıza gelen abuk sabuk, anlamsız sözlerle oluşturduğunuz gelişigüzel metinlerle öfkelenin, sevin, alay edin. Ta ki yazmayı öğrenene kadar…"

Ergül Tosun

Kitap sayfası için iletişim:

ergul.tosun@ensonhaber.com