Euro
10.1246
-0.36%
Dolar
8.6245
-0.46%
Altın
488.75
-0.58%
Borsa
1.4
0.61%
Bitcoin
374.082
-5.17%
23ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 23 C

  Virginia Woolf'un yazarlık önerileri tek kitapta: Yazarlık Dersleri

  Ünlü İngiliz yazar Virginia Woolf’un yazarlık ve yazma sanatı üzerine düşüncelerinden esinlenerek bir atölye kurgulayan Danell Jones, yazarlık hayali kuranlara yol gösteriyor.
  • Haber Merkezi
  • 24.08.2021 - 10:11
  • Güncelleme : 24.08.2021 - 10:21
  Virginia Woolf'un yazarlık önerileri tek kitapta: Yazarlık Dersleri

  Virginia Woolf’un günlükleri, kurgusal metinleri ve denemelerinden özel alıntılarla, incelikle kurgulanan eser, Woolf’u gerçek bir sınıfta, ders anlatırken hayal etme fırsatı sunuyor okura.

  Yazar adaylarına disiplinli olmayı öğütleyerek onları motive ediyor. Her bölümün sonunda Woolf’un kendi yazı alıştırmalarından seçtiği örneklerle tavsiyelerini destekliyor.

  "SADECE YAZIN..."

  Dünya edebiyatına yön vermiş bir kalemin izinde; yazmak ve yaratmak üzerine yol gösteren Virginia Woolf’tan Yazarlık Dersleri, gözden geçirilmiş yeni baskısıyla “kendine ait bir oda”nın kapısını aralıyor. Woolf coşku dolu bir sesle, "Sadece yazın…" dedi.

  Virginia Woolf un yazarlık önerileri tek kitapta: Yazarlık Dersleri #1

  Sayfa: 144

  "HER TÜRLÜ KELİMEYİ KULLANIN"

  "Saçmalayabildiğiniz kadar saçmalayın. Aptal olun, duygusal olun, Shelley’yi taklit edin. İçinizden gelen her sese kulak verin, dizginleri anlık arzulara bırakın. Dilbilgisi kurallarını, edebi ön kabulleri ve söz dizimine dayalı kuralları boş verin. Kırın, dökün, devirin. Kendi keşfiniz olsun olmasın, her türlü kelimeyi kullanın."

  Virginia Woolf un yazarlık önerileri tek kitapta: Yazarlık Dersleri #2

  Virginia Woolf’

  "SEVİN, ÖFKELENİN"

  "Nazım veya nesir biçiminde ya da aklınıza gelen abuk sabuk, anlamsız sözlerle oluşturduğunuz gelişigüzel metinlerle öfkelenin, sevin, alay edin. Ta ki yazmayı öğrenene kadar…"

  Ergül Tosun

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir