Petrol
114.09
-0.07%
Euro
17.5985
0.22%
Dolar
16.3575
0.05%
Altın
974.6
0.21%
Borsa
2451
-1.34%
Bitcoin
474.571
-3.43%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C
  İlk önce ülkenizi gezin | Artvin Maçahel'i görün

  İlk önce ülkenizi gezin | Artvin Maçahel'i görün

  Seyahat denince aklımıza ilk gelen 'illa yurt dışı olsun' düşüncesinden kurtulmalıyız. Mesela içinizde kaç kişi Artvin Maçahel'e gitti? Amasra'yı, Irgandı köprüsünü, Burdur Salda gölünü gördü?
  • Haber Merkezi
  • 25.01.2018 - 11:14
  Mustafa CİVAN / mustafa.civan@ensonhaber.com

  Sizi 'cennet vatan Türkiye, taşı toprağı altın' sözleriyle daraltmayacağım. Ama ülkemizde öyle kesimler var ki, kendi ülkesinden kesinlikle memnun olmaz. Türkiye'de olan kalitesiz ve kötüdür ama yurt dışında olan kalitelidir, olağanüstüdür. Hayranlıkla yurt dışı ülkelerini, özellikle Avrupa'yı izleyenler, ülkemizde Karadeniz'in eşsiz doğasını, İç Anadolu'nun benzersiz göllerini görmezden gelir.

  IRGANTI KÖPRÜSÜ

  Dünyada dört tane çarşılı köprü bulunur, bunlardan biri de Bursa’nın Osmangazi ilçesini Yıldırım ilçesine bağlayan Irgantı Köprüsü'dür. 10 metre genişliğindeki bu köprüde 24 dükkan yer almakta. Tabii bu tarihi köprüden bihaber olanlar Floransa'da bulunan Ponte Vecchio Köprüsü'nü görmek için İtalya'ya giderler.

  İlk önce ülkenizi gezin | Artvin Maçahel i görün #1

  EŞSİZ DOĞASIYLA KARADENİZ

  İsviçre, gerek yaylaları, gerek Alpler'in ortasındaki gölleriyle görenleri kendine hayran bırakan, muhteşem doğasıyla tüm dünyanın ilgisini çeken bir ülke.

  Tabii bizim memleketin de İsviçre'den aşağı kalır yanı yok. Karadeniz'in eşsiz doğası, İsviçrelileri bile kıskandıracak seviyede.

  Artvin

  Artvin, yemyeşil yaylaları ve tarihi zenginlikleriyle her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Artvin'e gittiğinizde ilk tepkiniz 'ha İsviçre ha Artvin' olacaktır.

  İlk önce ülkenizi gezin | Artvin Maçahel i görün #2

  Amasra

  Batı Karadeniz'de yer alan Bartın'ın masalsı ilçesi Amasra, patika yolları ve tarih kokan sokaklarıyla öne çıkıyor. Alp Dağları'ında yaşayan Heidi, belki Amasra'yı görse İsviçre'de değil, Amasra'da yaşamayı seçerdi.

  İlk önce ülkenizi gezin | Artvin Maçahel i görün #3

  TÜRKİYE'NİN MALDİVLERİ

  Bilindiği üzere Maldivler'e gitmek oldukça maliyetli, onun yerine 'Türkiye'nin Maldivler'i' olarak bilinen Salda Gölü'nü tercih edebilirsiniz. Burdur'da yer alan Salda Gölü, kumu, suyunun temizliği ve turkuvaz rengiyle Maldivler'i andırıyor.

  Tabii Salda'ya giderken okyanus kıyılarının eşsiz manzarasını birebir yaşamak gibi çok büyük bir beklentiniz olmasın, çünkü burası bir göl.

  İlk önce ülkenizi gezin | Artvin Maçahel i görün #4

  Yurt dışına gitmek yerine Türkiye'de gezip görülebilecek benzer rotalara katkıda bulunmak istiyorsanız, mustafa.civan@ensonhaber.com 'a mail gönderebilir ya da Ensonhaber'in 0533 378 2000 WhatsApp ile canlı iletişim hattına yazabilirsiniz. Bilginizi, haberin yorumları üzerinden de paylaşabilirsiniz.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir